Giżyccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w niedzielę brali udział w wypadku drogowy. Poszkodowani w tym zdarzeniu 28-letni mężczyźni z licznymi obrażeniami ciała trafili do szpitala w Giżycku. 

Do wypadku doszło w poniedziałek, 21 maja około godziny 22:30 w Giżycku na skrzyżowaniu ulicy Białostockiej z ulicą Gdańską. Z ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem osobowym marki mercedes zbliżając się do skrzyżowania z drogą z pierwszeństwem przejazdu nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącym ulicą Białostocką motocyklistom, w wyniku czego doszło do zderzenia motocykli. Dwóch 28-letnich motocyklistów z licznymi obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala w Giżycku. Kierujący mercedesem i jego pasażer oddalił się z miejsca zdarzenia drogowego, nie udzielając pokrzywdzonym pomocy. Mężczyzna swój samochód porzucił kilka ulic dalej.

Policjanci, którzy byli na miejscu ustalali okoliczności wypadku, świadków, a także wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Mężczyźni podejrzani o spowodowanie wypadku drogowego i nieudzielenie pomocy, zostali zatrzymani następnego dnia po zdarzeniu.

W świetle zebranych dowodów 53-letni mężczyzna podejrzany o spowodowanie wypadku usłyszał zarzut, a prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Giżycku z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka izolacyjnego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, do którego Sąd się przychylił. Wobec drugiego mężczyzny prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji na czas prowadzonego postępowania za nieudzielenie pomocy pokrzywdzonym motocyklistom.

Za popełnione przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze