Odpowie za uprawę marihuany i posiadanie substancji psychotropowych

0

Do Sądu Rejonowego w Giżycku wpłynął akt oskarżenia wobec 35-latka, który w swoim mieszkaniu uprawiał marihuanę przechowywał środki psychotropowe. Węgorzewianinowi za posiadanie środków odurzających grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Ta sprawa narkotykowa miała swój początek w lutym 2016 roku, kiedy to funkcjonariusze po wejściu do jednego z mieszkań na terenie Węgorzewa zauważyli lodówkę, z której wydobywało się nienaturalne światło. Okazało się, że w środku znajduje się krzak konopi indyjskiej. 35-latek przerobił lodówkę i wyposażył ją w specjalne urządzenia służące do uprawy.

Po przeszukaniu mieszkania funkcjonariusze znaleźli także nasiona konopi oraz kilkanaście tabletek środków psychotropowych. Zatrzymany powiedział, że nie widzi w tym nic złego i a narkotyki są lepsze od alkoholu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli krzak konopi indyjskiej, nasiona oraz tabletki wraz z przerobioną lodówką. W toku postępowania, węgorzewscy kryminalni zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na zakończenie sprawy i przesłanie jej do Sądu Rejonowego w Giżycku. Mężczyźnie przedstawiono akt oskarżenia za uprawę marihuany i posiadanie substancji psychotropowych.

Teraz o jego losie zdecyduje sąd. Za posiadanie środków odurzających grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(AF/TM)

KWP Olsztyn

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze