Odpowie przed sądem za przywłaszczenie portfela

2

Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie portfela wraz z dokumentami i kartą bankomatową. Mieszkaniec gminy Wydminy usłyszał już zarzuty.

21 sierpnia, policjanci zostali powiadomieni o przywłaszczeniu zagubionego, kilka dni wcześniej, na plaży w Wydminach portfela z zawartością dokumentów i karty bankomatowej. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci z Olsztyna rozpoczęli ustalenia w tej sprawie.

– Wynikało z nich, że 22-letni mieszkaniec gminy Giżycko 18 sierpnia przebywał na plaży w Wydminach, gdzie zostawił portfel, czego nie zauważył. Zorientował się dopiero 21 sierpnia, kiedy to na telefon dostał powiadomienia o dokonaniu transakcji płatniczej jego kartą bankomatową – informują policjanci z KPP Giżycko

Z uwagi na to, że był niedaleko sklepu, w którym dokonano transakcji udał się tam i w rozmowie z ekspedientką ustalił, że znani jej mężczyźni dokonywali płatności kartą. Po wyjściu ze sklepu spotkał opisanych mu mężczyzn i poprosił o zwrot portfela wraz z dokumentami i kartą bankomatową.

Po wymianie zdań 22-latek otrzymał tylko portfel i kartę bankomatową. Dowiedział się, że prawo jazdy i dowód osobisty jeden z mężczyzn ma w swoim mieszkaniu. Mężczyźni nie chcieli zwrócić dokumentów i byli agresywni wobec 22-latka. Pokrzywdzony powiadomił policję, lecz przed ich przyjazdem mężczyźni uciekli – dodają policjanci 

Po ustaleniu adresu, funkcjonariusze udali się do mieszkania, gdzie przebywał 24 i 25-latek. Jeden z nich zaprzeczał aby dokonał przywłaszczenia portfela i do końca ukrywał kolegę. Po sprawdzeniu pomieszczeń policjanci ujawnili drugiego z mężczyzn, który chował się za szafą.

Na początku 25-latek zaprzeczał co do tego, że dokonał przywłaszczenia portfela wraz z dokumentami i kartą bankomatową. W toku dalszej rozmowy przyznał się do dokonania transakcji płatniczej posługując się nie swoją kartą bankomatową oraz do tego, że dokumenty, które były w portfelu ukrył w swoim mieszkaniu.

Policjanci zatrzymali go, a w trakcie przeszukania jego mieszkania, na regale za książkami znaleźli prawo jazdy i dowód osobisty, który wcześniej znajdował się w przywłaszczonym portfelu.

25-latek już usłyszał zarzuty przywłaszczenia dokumentów i karty bankomatowej. Teraz stanie przed sądem, gdzie odpowie za swoje czyny.

Źródło: KPP Giżycko (ich/rj)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Westt

25 lat a tacy nierozgarnięci. Szok! Więcej by z nagrody mieli niż z dokonanego zakupu.

On

To samo pomyślałem