Odkrywamy tajemnicę staruszki z polskich lasów

0

Przerażająca staruszka z polskich lasów od kilku dni wkrada się w myśli Polaków zainteresowanych zjawiskami niewyjaśnionymi, nie dając im spokoju. Czy istnieje naprawdę i czy faktycznie pojawia się w kilku miejscach na mapie Polski jednocześnie? A może to kolejna, dobrze zaplanowana akcja marketingowa pokroju „Klauna z Koszalina”? Sprawie postanowiła przyjrzeć się grupa Mystery Hunters, badająca zjawiska niewyjaśnione i miejskie legendy.

Ubrana w podarte łachmany i czarny płaszcz staruszka, widywana miała być w kilku lasach w Polsce. W lesie Marysieńka niedaleko Głubczyc, w Celestynowie koło Otwocka, w Mauzoleum Hitlera w Wałbrzychu, czy chociażby w lesie w województwie łódzkim. Wskazywać mają na to listy skierowane do redakcji portalu „Zjawiska Niewyjaśnione”, opisujące doznania czterech, niezależnych od siebie świadków. Wszyscy mieli rzekomo widzieć tę samą staruszkę z wózkiem i lalką dziecka bez oczu. W nawiązaniu do owych relacji na platformie YouTube pojawił się nawet film, na którym widoczna jest inna zjawa dziewczyny z czarnymi włosami i lalką w ręku, która rzekomo ma mieć związek ze zjawą staruszki. Czy istnieją naprawdę? Czy są skrupulatnie zaplanowaną akcją promocyjną, mającą wywołać szum w internecie? Grupa Mystery Hunters ma na ten temat ciekawą teorię.

Nabrać internautów jest bardzo trudno, więc zapewne zarówno Ci zgodnie z grupą badaczy miejskich legend zauważyli, że zaprezentowany film na kanale illuminati Ghost, ukazujący rzekomą zjawę z lalką w lesie Młocińskim w Warszawie, jest nieumiejętną próbą wklejenia postaci w tło filmowe. Wskazuje na to fakt, że biorąc pod uwagę datę 15 marca (data nagrania materiału), prognoza pogody w stolicy wskazywała na czyste, słoneczne niebo bez zachmurzeń, a zoom zastosowany na materiale spowodowałby, że film mocno straciłby na jakości, co się jednak nie stało. Można więc przypuszczać, że jest to próba wybicia kanały na aktualnych wydarzeniach.

Grupa Mystery Hunters w swojej teorii na temat staruszki zwraca uwagę na projekt „Klauna z Koszalina” oraz postać youtubera z kanału DeeJayPallaside. Przed rzekomym zawieszeniem swojej działalności „klaun” opublikował na swoim dawnym profilu na Instagramie – jako zapowiedź nowego projektu – zdjęcie kobiety z czarnymi włosami ubranej w dziwny strój. Jak powszechnie wiadomo w grę „klauna” zaangażował się również DeeJayPallaside, który po zakończeniu projektu miał najlepsze relacje z jego autorem. Piotr Knaś (twórca klauna) po zakończeniu akcji rozpoczął zbiórkę na kolejny projekt, jak się jednak okazało fani nie byli zbyt chętni do wsparcia działalności. Być może twórca projektu postanowił wyciszyć działalność tylko po to, żeby nowa postać nie była kojarzona z osobą „Klauna z Koszalina”? Być może postanowił sięgnąć do innych rozwiązań wypromowania akcji, wykorzystując pomyślność akcji z klaunem, zasięgi polskich portali oraz youtubera DeeJayPallaside’a.

To tylko teoria, niewykluczone jednak, że znajdzie wśród internautów swoich zwolenników. Grupa Mystery Hunters udała się do lasu Młocińskiego w celu zweryfikowania legendy, w lesie nic nie straszy, można spokojnie iść na grzyby.

*Pełen materiał filmowy dostępny jest na oficjalnym kanale grupy Mystery Hunters: https://www.youtube.com/watch?v=AK5PU4Zl3q4&t=1021s

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze