34 żołnierzy wchodzących w skład 41. Batalionu Lekkiej Piechoty z Giżycka chętnie wsparło akcję honorowego krwiodawstwa.

Akcja jak ta ma na celu popularyzowanie honorowego krwiodawstwa. Po raz kolejny, jednak pierwszy raz w tym roku, na terenie koszar przeprowadzona została akcja honorowego krwiodawstwa wśród giżyckich żołnierzy.

Krew, składniki krwi i produkty krwiopochodne należą do najczęściej stosowanych środków leczniczych. Żołnierze na co dzień służący społeczności lokalnej, nierzadko obsługujący zdarzenia, w wyniku których poszkodowani potrzebują do życia ten cenny środek leczniczy, rozumieją potrzebę honorowego krwiodawstwa i dlatego też chętnie przystępują do akcji.

Zebrana krew trafiła do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, ponieważ przez cały rok jest duże zapotrzebowanie na ten niezastąpiony lek.

Chętnych do udziału w akcji było wielu. Spośród wszystkich honorowych dawców oddających życiodajny płyn akcję HDK udało się zakończyć sukcesem: – 34 żołnierzy zarejestrowanych (zdało 21 x 450 ml = 9 450 ml).

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

41. BLP w Giżycku

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Alex

A czy byli zaszczepieni? Jeżeli tak taka krew jest zagrożeniem dla innych ,ponieważ nie wiadomo co było w tym eksperymencie medycznym .

Luka

Jesteś zwyczajny debil

m.k.

Raczej arcydebil..