Kryminalni z piskiej komendy zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o dokonanie kilku włamań na terenie miasta. To mieszkańcy Pisza w wieku od 19 do 39 lat. Na swoim koncie mają kradzieże z włamaniem do dwóch nowo budowanych domów, na strych kolejnego budynku mieszkalnego oraz włamanie do kontenera pracowniczego. Punktem zaczepienia dla śledczych był ślad obuwia pozostawiony przez jednego ze sprawców na miejscu przestępstwa. 

W minionym tygodniu piscy kryminalni zatrzymali czterech mieszkańców miasta podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamaniem na terenie Pisza. Zdarzenia te miały miejsce w tym oraz poprzednim roku. Punktem zwrotnym w wyjaśnieniu okoliczności czterech kradzieży z włamaniem było zabezpieczenie odcisku buta pozostawionego przez jednego ze sprawców na miejscu zdarzenia.

Idąc tym tropem, policjanci ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamanie na strych domu jednorodzinnego w Piszu. Zdarzenie to miało miejsce na początku września 2019 roku. Ze strychu zginęła deska snowboardowa, dwie pary łyżew, dwa kaski narciarskie oraz dwie sztuki gogli. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 1500 złotych. Policjanci odnaleźli skradzioną deskę w miejscowym lombardzie.

Dwóch mężczyzn w wieku 19 i 39 lat usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem, a trzeci ( w wieku 25 lat) zarzut oszustwa. 25-latek zastawił w lombardzie skradzioną deskę snowboardową za kwotę 100 zł. Wprowadził tym samym właściciela w błąd twierdząc, że przedmiot ten należy do niego.

Śledczy ustalili też, że zatrzymany przez nich 19-latek jest poszukiwany przez organy ścigania celem odbycia kary 149 dni pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży i oszustwa. Tym samym mężczyzna trafił do zakładu karnego. Kryminalni nie poprzestali na tych zatrzymaniach. W dalszej kolejności ustalili, że 39-letni mieszkaniec Pisza, który już usłyszał zarzut, w maju 2019 roku dokonał też kradzieży z włamaniem do kontenera pracowniczego stojącego na terenie miasta. Podważając okno i podnosząc roletę zabezpieczającą dostał się on do środka.

Zginęły elektronarzędzia oraz 80 litrów oleju napędowego z ciągnika. Wartość strat wyceniono na kwotę blisko 25 000 złotych.

Wśród zatrzymanych w minionym tygodniu mężczyzn był też 26-letni mieszkaniec Pisza. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do kiosku ze zniczami. Jednak na swoim koncie miał też włamanie do dwóch nowo budowanych domów na terenie miasta. Z jednego z nich ukradł przewody zasilające oraz mieszadło elektryczne, natomiast z drugiego budynku zabrał halogeny oraz dwa przedłużacze o długości 30 m każdy. Łączna wartość strat to kwota 2500 złotych.

Wszyscy zatrzymani za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Za dokonanie kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Oszustw zagrożone jest natomiast karą w wymiarze od 6 miesięcy d o lat 8.

Źródło: KPP Pisz (as/rj)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze