Odbiór i wysyłka paczki Giżycko – sprawdź Paczkomat w okolicy

0

Konsumenci coraz częściej wybierają zakupy przez Internet. Dzięki temu branża e-commerce cały czas dynamicznie się rozwija, a zapotrzebowanie na działalność firm kurierskich rośnie. Odpowiedzią na nowe warunki jest innowacyjny system Paczkomatów InPost rozmieszczonych na terenie całego kraju.

Każdy Paczkomat jest czynny całodobowo przez 7 dni w tygodniu. Wiąże się to z największą zaletą urządzeń – paczki można odbierać i nadawać w dowolnym momencie. Paczkomaty są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska niż tradycyjne dostawy na adres. Z aplikacją InPost Mobile możesz cieszyć się wszystkimi udogodnieniami oferowanymi przez urządzenia.

Giżycko – Paczkomat tam, gdzie Ty

Giżycko znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim. Miasto otaczają dwa jeziora – Kisajno i Niegocin. Giżycko słynie z żeglarstwa i atrakcyjnego położenia, dlatego każdego roku przyciąga mnóstwo turystów. Miasto liczy około 30 tysięcy mieszkańców.

Paczkomaty Giżycko to 12 urządzeń rozmieszczonych w różnych częściach miasta. Oprócz nich działają tam jeszcze 3 PaczkoPunkty. Paczkomaty znajdują się głównie przy sklepach i marketach, ale też obok banku, salonu samochodowego czy przy posesjach prywatnych. Ich rozmieszczenie pozwala na komfortowe korzystanie mieszkańcom z różnych części miasta, którzy mogą wybrać dostawę do dogodnie umiejscowionego punktu.

Giżycko – odbiór paczki zdalnie

Jak odebrać paczkę z Paczkomatu? Najlepiej bezdotykowo! Jest to możliwe dzięki aplikacji InPost Mobile. Gdy kurier umieści Twoją przesyłkę w skrytce, otrzymasz powiadomienie. Udaj się do wybranego urządzenia i na ekranie smartfona kliknij „Otwórz skrytkę zdalnie”. Drzwiczki natychmiast się uchylą, odsłaniając przed Tobą wyczekiwaną paczkę. Na jej odbiór masz zawsze 48 godzin od momentu umieszczenia jej w Paczkomacie.

Na swoim e-mailu znajdziesz 6-cyfrowy kod odbioru i kod QR. Za ich pomocą także możesz odebrać przesyłkę. Wystarczy, że wpiszesz kod odbioru i swój numer telefonu na ekranie maszyny lub zeskanujesz kod QR, a drzwiczki od razu się otworzą. Pamiętaj, by po wyjęciu przesyłki dokładnie je zamknąć.

InPost Mobile – wysyłka paczki Giżycko

W Paczkomacie możesz też nadać przesyłkę. Najłatwiej zrobisz to za pomocą aplikacji InPost Mobile. Kliknij strzałkę (Nadaj), uzupełnij dane i opłać usługę, a apka wygeneruje 9-cyfrowy kod nadania i kod QR. Wpisz kod nadania lub zeskanuj kod QR w panelu Paczkomatu, by otworzyć drzwiczki skrytki. Następnie włóż paczkę do środka i dokładnie zamknij urządzenie.

Możesz skorzystać jeszcze ze strony Szybkie Nadania. Wystarczy, że uzupełnisz znajdujący się tam formularz wysyłkowy i opłacisz usługę, a na Twój adres e-mail trafi etykieta wysyłkowa. Należy ją wydrukować i umieścić na paczce. Następnie pozostaje już tylko udać się do Paczkomatu, zeskanować kod kreskowy z etykiety i włożyć przesyłkę do środka. Pamiętaj o dokładnym zamknięciu drzwiczek urządzenia. I to wszystko – Twoja paczka właśnie rozpoczyna drogę do odbiorcy.

(artykuł partnerski) 

 

 

 

 

Reklama