Od wtorku utrudnienia na „obwodówce”. Będą wykonywać odwierty geologiczne

0

Od wtorku (21 maja) wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu w związku z przeprowadzanymi badaniami geologicznymi w ramach realizacji inwestycji pn. „Rozbudowa obwodnicy Giżycka na drodze krajowej nr 59”. Utrudnienia potrwają do 23 maja. 

Odwierty geologiczne przeprowadzane będą w okolicach dróg: Aleja Wojska Polskiego, Rolnicza, Wilanowska oraz Pomorska w Giżycku – od ronda 15GBZ do ronda na ul. Świderskiej. Czas trwania jednego odwiertu wraz z likwidacją otworu po odwiercie szacuje się na około 30 minut.

Czasowa organizacja ruchu przewiduje wykonanie tymczasowego oznakowania pionowego, urządzeń bezpieczeństwa ruchu i/lub ręcznego kierowania ruchem na odcinkach objętych robotami geologicznymi. Dla robót krótko trwających maksymalna długość odcinka roboczego wynosi 500 m.

Po wprowadzeniu ruchu wahadłowego ruch kierowany będzie ręcznie przez osoby posiadające stosowne uprawnienia. Ręczne kierowanie ruchem zapewni możliwość dojść i dojazdu do przyległych posesji oraz ciągłość komunikacji publicznej.

(źródło: Starostwo Powiatowe w Giżycku) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze