Od soboty cała Polska w czerwonej strefie! Wprowadzono nowe restrykcje

0

Od soboty cała Polska objęta zostanie czerwoną strefą. Ponadto rząd wprowadza szereg nowych restrykcji. 

Na konferencji prasowej premier przekazał, że od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną. – Będą w niej obowiązywały obostrzenia jakie były dotąd w strefie czerwonej – tłumaczył.

Druga zmiana dotyczy szkół podstawowych. Klasy od 4 do 8 będą pracowały w trybie zdalnym, by zmniejszyć kontakty społeczne, czy natężenie ruchu w komunikacji publicznej. – Odpowiedzialność za efektywność naszych działań spoczywa na wszystkich także na młodzieży. Dlatego dzieci i młodzież od godz. 8.00 do 16.00 mogą wychodzić tylko pod opieką dorosłego – mówił premier.

Kolejna zmiana dotyczy pubów i kawiarni. – Nie będą one mogły prowadzić działalności jak do tej pory. Będą jedynie dania na wynos – mówił Morawiecki. Jak dodał takie rozwiązanie przewidziane jest na najbliższe dwa tygodnie, ale może zostać przedłużone.

Zakazana będzie także „wszelkiego rodzaju aktywność osób powyżej 5 w jednej grupie”, czyli wszelkie zebrania i spotkania. Wyjątek od tej zasady to osoby, które razem mieszkają lub spotkania dla celów zawodowych

Zamknięte zostaną sanatoria, prócz sanatoriów, które teraz kończą swoje turnusy i są w trakcie.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze