Od soboty cała Polska w czerwonej strefie! Wprowadzono nowe restrykcje

0
Reklama

Od soboty cała Polska objęta zostanie czerwoną strefą. Ponadto rząd wprowadza szereg nowych restrykcji. 

Na konferencji prasowej premier przekazał, że od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną. – Będą w niej obowiązywały obostrzenia jakie były dotąd w strefie czerwonej – tłumaczył.

Druga zmiana dotyczy szkół podstawowych. Klasy od 4 do 8 będą pracowały w trybie zdalnym, by zmniejszyć kontakty społeczne, czy natężenie ruchu w komunikacji publicznej. – Odpowiedzialność za efektywność naszych działań spoczywa na wszystkich także na młodzieży. Dlatego dzieci i młodzież od godz. 8.00 do 16.00 mogą wychodzić tylko pod opieką dorosłego – mówił premier.

Kolejna zmiana dotyczy pubów i kawiarni. – Nie będą one mogły prowadzić działalności jak do tej pory. Będą jedynie dania na wynos – mówił Morawiecki. Jak dodał takie rozwiązanie przewidziane jest na najbliższe dwa tygodnie, ale może zostać przedłużone.

Zakazana będzie także „wszelkiego rodzaju aktywność osób powyżej 5 w jednej grupie”, czyli wszelkie zebrania i spotkania. Wyjątek od tej zasady to osoby, które razem mieszkają lub spotkania dla celów zawodowych

Zamknięte zostaną sanatoria, prócz sanatoriów, które teraz kończą swoje turnusy i są w trakcie.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze