Od jutra ruszą wypłaty zasiłków 500+

30

500

1165 wniosków o wypłatę zasiłków w ramach rządowego Programu Rodzina 500+ wpłynęło do 18 kwietnia do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Giżycku, w tym 325 drogą internetową. Jak dowiedzieliśmy się, jeżeli nie nastąpią żadne nieprzewidziane komplikacje wypłata świadczeń planowana jest na dzień jutrzejszy czyli 19.04.2016 r.

Natomiast do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Giżycku do 15 kwietnia wpłynęło  427 wniosków, z tego 368 w wersji papierowej.Jak poinformowała nas kierownik GOPS Giżycko Pani Grażyna Ratajcza, wypłaty pierwszych świadczeń zostaną zrealizowane prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu.

Program Rodzina 500 plus to 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymają wsparcie także dla pierwszego lub jedynego dziecka przy spełnieniu kryterium dochodowego 800 zł netto lub 1200 zł w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

30 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Anonimowo

te500plus dali rodzinom takim co chlaja mi nie dali a jestem sama z dzieckiem ale przeżyje@ to

lucy

czy zdazylo sie ze dostal ktos pieniadze bez dostarczenia decyzji? czy decyzje trzeba osobiscie odebrac?

magda

ja mialam przelew na konto a decyzji do tej pory niemam , a muwili ze dostarcza.

Pracująca mama

Wniosek złożony przez internet 02.04.2016. Do dziś brak jakiejkolwiek informacji, decyzji. Żeby się czegoś dowiedzieć należy się do MOPSu przejść osobiście, przez telefon nic nie mogą powiedzieć. Dobrze by było, gdyby pracowali jakoś dłużej, bo pracę mam taką, że nijak z niej wyjść nie mogę. Zatrudnili dodatkowych ludzi, ale teraz z ich pomocy korzystają nie tylko ciagle bezrobotni, renciści i mamy na wychowawczym, tylko normalnie pracujące osoby. Jak nie zmieni się mentalność pomocy społecznej, to zawitam do nich dopiero w sierpniu na urlopie. A to trochę za późno.

Jola

Ja składalam wniosek do gminy 04.04 i całkiem niedawno otrzymałam decyzje bo 12.05 . Wypłata pod koniec maja.