Od 12 maja mieszkańcy Giżycka i Powiatu Giżyckiego dzwoniący na numer straży pożarnej 998 zostaną przełączeni na numer alarmowy 112 Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Dotychczas informację o zagrożeniu przyjmował strażak pełniący służbę na Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku.

Od 12 maja w słuchawce usłyszymy głos Operatora numeru alarmowego pełniącego dyżur w CPR. Powyższa zmiana nie wpłynie na poziom przyjęcia zgłoszeń oraz dysponowania służb ratowniczych, a także samego przebiegu sposobu likwidacji zagrożeń realizowanego przez Straż Pożarną. Operatorzy CPR posiadają odpowiednie przygotowanie oraz  doświadczenie w zakresie przyjmowania zgłoszeń.

Informację o potrzebie interwencji Straży Pożarnej można dalej zgłaszać na numery telefonów 998  i 112. Nie należy się również dziwić jeżeli zgłoszenie będzie przyjmowała osoba z  innego województwa.

W przypadku prac serwisowych bądź znacznej ilości zgłoszeń część zdarzeń może zostać przekierowana do CPR-ów w innych województwach, które zaalarmują właściwe podmioty ratownicze.

Wykaz wewnętrznych numerów kontaktowych Komendy Powiatowej PSP w Giżycku znajduje się na stronie- https://www.gov.pl/web/kppsp-gizycko w zakładce struktura organizacyjna.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze