Od 1 sierpnia znika Punktu Szczepień Powszechnych w hali MOSiR Giżycko. Gdzie będzie można się zaszczepić?

0

1 sierpnia szczepienia z Punktu Szczepień Powszechnych w hali MOSiR Giżycko przeniesione zostają do macierzystych punktów  szczepień w szpitalu (budynek POZ od strony ul Kościuszki) i przychodni „NZOZ Masuria” (na ul. Wodociągową 17). Punkt przy ul. 3 Maja 14a zostaje rozwiązany.

Od kilku tygodni, w związku z malejącą liczbą osób zgłaszających się do szczepień, podmioty szczepiące wnioskowały o zamknięcie Punktu Szczepień Powszechnych utworzonego w maju w hali MOSiR Giżycko.

W ostatnim okresie wykonywano właściwie niemalże wyłącznie drugą dawkę szczepionki, a Punkt Szczepień był czynny 2 razy w tygodniu. W pozostałe dni hala sportowa stała zamknięta i niewykorzystana ze względu na znajdujące się w środku całe wyposażenie związane z organizacją punktu szczepień.

Ponadto powstały kolejne dwa mobilne punkty szczepień na terenie Giżycka (przy Placu Piłsudskiego i przy Ekomarinie), świadczące szczepienia jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson.

Zarówno NZOZ Masuria jak i szpital wskazywały na możliwości dalszej organizacji szczepień w swoich gabinetach. Deklarowały również włączenie się aktywnie w szczepienia eventowe, bezpośrednio na terenie każdej gminy, która organizuje większą imprezę publiczną. Pierwsze takie szczepienie zorganizowane zostanie przy okazji obchodów Święta Twierdzy Boyen, w najbliższą sobotę, 31 lipca 2021.

Wszystkie zarejestrowane osoby do szczepień są już od sierpnia rejestrowane w punktach macierzystych podmiotów szczepiących.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Giżycku (powiatgizycki.pl)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze