Od 1 maja zapłacimy za parkowanie w centrum miasta

11

To już kolejny sezon, kiedy w Giżycku pobierane będą opłaty za parkowanie w sezonie turystycznym od początku maja do końca września. Zapłacimy za pozostawienie samochodu w centrum miasta m.in. na Placu Grunwaldzkim, przy ul. Warszawskiej czy Olsztyńskiej.

Od 1 maja do 30 września na terenie Giżycka obowiązuje Sezonowa Strefa Płatnego Parkowania i Płatnych Parkingów (SSPP i PP). Stawki za parkowanie nie zmienią się względem poprzedniego roku. Pół godziny parkowania to koszt 1 zł, cały dzień 20 zł, a tydzień 60 zł. Mieszkańcy Giżycka mogą jednak liczyć na atrakcyjne zniżki, np. przy zakupie abonamentu z Kartą Mieszkańca, lub abonamentu dla Mieszkańca Strefy.

ABONAMENTY w SSPP i PP

Karta abonamentowa* dla mieszkańca strefy – 1,00 zł/miesiąc – dotyczy jednej ulicy przy której dana osoba jest zameldowana. Karta ta będzie wydawana zgodnie z adresem zameldowania przy odcinkach ulic objętych SEZONOWĄ STREFĄ PŁATNEGO PARKOWANIA. W celu jej wykupienia niezbędne będzie okazanie dokumentu potwierdzającego zameldowanie przy danej ulicy. Dokument potwierdzający zameldowanie można nieodpłatnie pobrać ze strony https://www.gov.pl/web/gov/pobierz-dokument-o-zameldowaniu. Karta abonamentowa będzie zawierała numer rejestracyjny pojazdu. Ten typ abonamentu nie będzie dostępny w obrębie płatnych parkingów.

Karta abonamentowa* dla osób posiadających Giżycką Kartę Mieszkańca – 20,00 zł/miesiąc, przysługująca mieszkańcom Giżycka, którzy posiadają Giżycką Kartę Mieszkańca, dotyczy wszystkich ulic włączonych do Sezonowej Strefy Płatnego Parkowania, zawiera numer rejestracyjny pojazdu. Abonament będzie dostępny zarówno w obrębie SSPP i PP.

Karta abonamentowa* – 90,00 zł/miesiąc dla pozostałych użytkowników strefy – przysługuje niezależnie od miejsca zameldowania oraz posiadania Giżyckiej Karty Mieszkańca. Zawiera numer rejestracyjny pojazdu. Abonament będzie dostępny zarówno w obrębie SSPP i PP.

Opłata zryczałtowana za zastrzeżone miejsce parkingowe (kopertę) – 400,00 zł/miesiąc. – dająca gwarancję zapewnienia miejsca parkingowego. Miejsce postojowe na wyłączność będzie można wykupić zarówno w obrębie SSPP i PP.

W obrębie płatnych parkingów mogą być wykorzystywane abonamenty zakupione w sezonowej strefie płatnego parkowania z wyjątkiem abonamentu mieszkańca Sezonowej Strefy Płatnego Parkowania, który dotyczy tylko jednej ulicy – na której dana osoba jest zameldowana.

STAWKI OPŁAT JEDNORAZOWYCH

Opłaty jednorazowe

Za 30 minut parkowania – 1,00 zł

Za 1 godzinę parkowania – 3,00 zł

Za 2 godzinę parkowania – 3,50 zł

Za 3 godzinę parkowania – 4,00 zł

Za 4 i każdą następną godzinę parkowania – 3,00 zł

Opłaty specjalne

Opłata całodzienna – 20,00 zł

Opłata tygodniowa – 60,00 zł

Opłata dodatkowa

Opłata nakładana z tytułu niewniesienia opłaty za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania – 100 zł

Udogodnienia w sposobach płatności

fot. Piotr Tomasz Suchta

W tym roku w każdym parkomacie będzie można zrealizować płatność blikiem, kartą i gotówką, oraz przez aplikacje mobilne. W Biurze Strefy Płatnego Parkowania można płacić zarówno gotówką, jak i kartą.

Abonament, ale tylko ten dla pozostałych użytkowników strefy (Karta abonamentowa* – 90,00 zł/miesiąc) będzie można wykupić online. W tym celu, należy na maila bsppgizycko@citypg.pl wysłać numer rejestracyjny pojazdu, dla którego przeznaczony jest abonament. W mailu zwrotnym zostanie wysłany numer rachunku bankowego do zrealizowania płatności. Po zaksięgowaniu płatności klient zostanie poinformowany o zakończeniu transakcji i otrzyma numer karty abonamentowej. Nie będzie wymagana etykieta za szybą. W przypadku przeprowadzenia kontroli, po zeskanowaniu tablicy rejestracyjnej abonament będzie widoczny dla osoby kontrolującej.

Karty abonamentowe można nabyć w Biurze SPP i PP

Warszawska 7 (wejście od strony ul. Kętrzyńskiego)

Czynne w godz. 9.00-17.00, w dni robocze

Co różni SSPP i PP?

SEZONOWA STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA (SSPP) – oznaczona kolorem niebieskim na mapie – pobór opłat w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00. – 20.00.

MIEJSKIE PŁATNE PARKINGI (PP) – oznaczone kolorem czerwonym na mapie – pobór opłat 7 dni w tygodniu w godz. 8.00. – 20.00.

fot. UM Giżycko

(PTS, źródło: UM Giżycko/gizycko.pl)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
tak,ale

a ja na to mam wywalone bo do tej metropolii i samego city autem nie jeżdżę bo po co? co takiego tam jest że warto pojechać? jakieś atrakcje? kto był ,widział- wieczorem stada napitych patusów, a rano sterty śmieci… po prostu rewelacja

wangababa

Fajno, brawo dla Ciebie! Wszyscy w Giżycku Ci kibicujemy!

Opinie

Mam zapłacone a czy miejsce będzie zapewnione??????

no POpacz POpacz

ty chyba nietutejszy

Jakby co

Na lesnej to i owszem.

Ngi9970

Ohhhhuyawszy. Masz rejestracje ngi parkujesz gratis. Masz inszo placisz za parkowanie.
Proste.

też łżesz jak pies

z kartą Giżycczanina masz ulgi,ale płacisz!

Ngi9970

Wiem umiem czytac. Noi to jest bez sensu dla nas gizycczan. Niech placo turysci

Rufus

W innych miastach płacą i mieszkańcy i turyści.
Szanujcie turystów – bo z nich żyjecie. Bez turystów byłaby to zwykła mieścina, o której nikt nie słyszał.

klamliwe toto jak Tusk

A przed wyborami kandydaci na radnych wycierali swoje gemby zapewnieniami o bezpłatnym parkowaniu z ich przyczyny,wiekszość zapewniała o nieokiełznanej miłosci do miasta i mieszkancow..,A sprobuj no ktory TERAZ porozmawiac z nimi jak z czlowiekiem..,

klamliwe toto jak Tusk

P.S.niektórym imiennie trzeba będzie niebawem wytykac ich obłudę