Ocalić od zapomnienia: „Zawsze warto” – piosenki Jonasza Kofty w wykonaniu Anety Todorczuk z zespołem [ZAPOWIEDŹ]

0

Któż z nas nie zna takich piosenek jak „Jej portret”, „Z Tobą chcę oglądać świat” czy „Samba przed rozstaniem”? Znamy je wszyscy. Piosenki Jonasza Kofty, choć może niewielu wie, że napisał je właśnie on, stały się evergreenami, wielkimi przebojami, na stałe zapisały się w historii polskiej piosenki.

Kofta był przecież – obok Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego – najsłynniejszym i najbardziej utalentowanym polskim poetą piosenki.

Teraz, w nieco odświeżonej wersji, choć wciąż z poetyckim, intymnym klimatem, wzięła je na warsztat znakomita aktorka i wokalistka, Aneta Todorczuk, znana m.in. z takich produkcji jak „Chyłka. Inwigilacja”, „Samo życie” czy „M jak miłość”.

W recitalu „Zawsze warto” usłyszymy zarówno te największe przeboje Jonasza Kofty, nagradzane na festiwalach i wykonywane na estradzie przez największe nazwiska ówczesnego świata piosenki, jak i utwory mniej znane, które aktorka postanowiła wydobyć z zapomnienia i przybliżyć współczesnym słuchaczom.

Kompozycje i aranżacje – Tomasz Krezymon.

Zespół w składzie: Tomasz Krezymon – fortepian, Paweł Stankiewicz – gitara, Szymon Linette – perkusja, Kornel Jasiński – bas, Śpiew: Aneta Todorczuk.

Data: 7 października 2023, godz. 18:00
Miejsce: sala widowiskowa Giżyckiego Centrum Kultury
Cena: 40 zł bilet normalny / z Giżycką Kartą Mieszkańca: -20%
Tytuł: Ocalić od zapomnienia: „Zawsze warto” – piosenki Jonasza Kofty w wykonaniu Anety Todorczuk z zespołem.
Link do sprzedaży biletów onlinehttps://bilety.gizycko.pl/index.php/repertoire.html?id=2588

(Giżyckie Centrum Kultury) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze