Recital Magdy Umer „Ocalić od zapomnienia” w Giżyckim Centrum Kultury (zapowiedź)

0

Giżyckie Centrum Kultury ma zaszczyt zaprosić na recital „Ocalić od zapomnienia” Magdy Umer z zespołem.

Magda Umer – polska artystka, dziennikarka, autorka recitali, reżyserka, scenarzystka i aktorka. Członkini Rady Polskiej Fundacji Muzycznej.

Magda Umer to mistrzyni interpretacji piosenki literackiej. Perfekcyjne łączenie muzyki ze słowem sprawiło, że w latach 70-tych ubiegłego stulecia śpiewane przez Nią piosenki stały się wręcz przebojami. W 2000 za „wybitne zasługi w działalności w ruchu studenckim, za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej” została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. 28 kwietnia 2009 z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego odebrała Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Dzień później w Teatrze „Polonia” w Warszawie odbył się recital Umer z okazji jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej. W 2015 zrealizowała i poprowadziła koncert „Scenki i obscenki, czyli Jeremiego Przybory piosenki” w ramach 52. KFPP w Opolu, gdzie dodatkowo otrzymała Grand Prix za „całokształt opolski”.

„Ocalić od zapomnienia” Recital Magdy Umer – 1.10.2022, godz: 20:00 w sali widowiskowej GCK

Bilety w cenie 60 zł / z Giżycką Kartą Mieszkańca: 48 zł; dostępne są online lub stacjonarnie w kasie GCK (ul. Konarskiego 8).

Uwaga! Osoby uprawnione do zakupu biletu ulgowego (z Giżycką Kartą Mieszkańca) są zobowiązane do okazania GKM przed wejściem na teren koncertu. Bilet ulgowy bez Giżyckiej Karty Mieszkańca będzie uznawany za nieważny. Jedna Giżycka Karta Mieszkańca uprawnia do zakupu jednego biletu ulgowego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze