W ramach aktywizacji i włączenia się w przedsięwzięcie mieszkańców oraz sympatyków gminy Giżycko, Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wilkasach zorganizował akcję społecznością „Ocalić od zapomnienia – Gmina Giżycko w starej fotografii i nie tylko”.

Jej celem było upamiętnienie zachowanych zdjęć przedstawiających portrety mieszkańców, pracę na roli i w gospodarstwie, dawne zabudowania, krajobrazy, wspólne inicjatywy oraz uroczystości zlokalizowane na terenie gminy Giżycko. Włączyły się w nią nie tylko osoby prywatne, ale również świetlice wiejskie z miejscowości Sterławki Małe, Kożuchy Wielkie, Pieczonki oraz Bogaczewo. Większość zbiorów została zachowana w dobrym stanie, co sprawia, że prezentowane skany są bardzo wyraźne.

Za ich udostępnienie serdecznie dziękujemy Emilii Czarnieckiej z Pieczonek, Bożenie Cedrowskiej ze Sterławek Małych, Beacie Mróz z Kożuch Wielkich, Jadwidze Wałuto z Bogaczewa, Melanii Giedrojć i Janinie Szydłowskiej z Sołdan, Michałowi Jasudowiczowi z Sulim oraz Leonowi Paszkowskiemu z Giżycka.

Fotografie z Sulim (kliknij tutaj!)
Fotografie ze Sterławek Małych (kliknij tutaj!)
Fotografie z Sołdan (kliknij tutaj!)
Fotografie z Pieczonek (kliknij tutaj!)
Fotografie z Kożuch (kliknij tutaj!)
Fotografie z Bogaczewa (kliknij tutaj!)

Źródło:ugg.pl Fot. do tekstu: Bożena Cedrowska 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze