Obywatelskie zatrzymanie, przekroczenie prędkości i kolizja

0

Wczoraj, 18 sierpnia na drogach powiatu giżyckiego ponownie doszło do niebezpiecznych sytuacji. Nietrzeźwy kierowca, przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym oraz kolizja osobówki z motocyklem. Policjanci apelują o rozsądek i ostrożność.

Pierwsza interwencja dotyczyła kontroli prędkości w terenie zabudowanym na drodze krajowej nr 63 w miejscowości Konopki Wielkie gm. Miłki. Tam 46-latek z Krakowa pędził osobowym mercedesem przekraczając dopuszczalną prędkość o 71 km/h. Pomiar wskazał 121 km/h. Kierowca nie kwestionował swojego zachowania i przyznał się do popełnionego wykroczenia. Policjanci zatrzymali należący do niego blankiet prawa jazdy. Został również ukarany mandatem i otrzymał punkty karne.

W jednej chwili, kilka minut po godzinie 20:00 dyżurny jednostki otrzymał informację o kolejnych dwóch zdarzeniach. Pierwsze dotyczyło obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy, a drugie zderzenia osobówki z motocyklem.

Policjanci będący na miejscu interwencji ustalili, że 25-latek jechał trasą w kierunku miejscowości Wilkasy gm. Giżycko. Po zatrzymaniu auta, kiedy mężczyzna wysiadł z niego, wszystko wskazywało na to, że jest pod działaniem alkoholu. Świadkowie zdarzenia poinformowali policję. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca renaulta miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna również nie kwestionował swojego zachowania przyznał, że to on kierował, a pasażerka siedziała obok.

Natomiast drugi z patroli pracował na miejscu zderzenia osobówki z motocyklem. Jak ustalili policjanci kierowca peugeota wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocykliście. Doszło do zderzenia. Kierowcy byli trzeźwi, nikt nie odniósł obrażeń. Sprawca przyznał się do popełnienia wykroczenia, policjanci za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym nałożyli na kierowcę mandat i punkty karne.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze