Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

0

W niedzielę kilka minut po godzinie 19:00 policjanci otrzymali zgłoszenie od obywatela, który przekazał, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Pozezdrze, uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Ponadto pijany kierowca wysiadł z pojazdu i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Dyżurny policji natychmiast przekazał tą informację patrolowi ruchu drogowego. Po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi. Zatrzymany to 55-letni mieszkaniec gminy Pozezdrze.

Mężczyzna w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że pił wcześniej alkohol, jednak postanowił sobie dokupić i przyjechał samochodem do sklepu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierowcy potwierdziło, że jest pijany. Miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Na dodatek okazało się, że 55-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a samochód, którym się poruszał zabrał właścicielowi bez jego wiedzy i zgody.

Mężczyzna odpowie za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lata więzienia oraz nawet do 15-lat zakazu prowadzenia pojazdów. Poniesie także konsekwencje prawne zabrania pojazdu bez wiedzy i zgody właściciela celem jego krótkotrwałego użycia. Przestępstwo tego typu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KWP Olsztyn 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze