W sobotę Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło listę 100 obwodnic miast z całej Polski, które zostaną sfinansowane z budżetu państwa. Nie ma na niej Giżycka.

Rozbudowa i modernizacja ul. Obwodowej w Giżycku z pewnością byłaby najważniejszą inwestycją drogową dla naszego miasta. Mogłaby w znaczący sposób, zwłaszcza w sezonie letnim, odciążyć ruch w centrum. Już wiemy, że inwestycja nie zostanie zrealizowana, przynajmniej za rządowe pieniądze.

W województwie warmińsko-mazurskim obwodnice zostaną zbudowane wokół miejscowości Dywity i Olsztyn, Gąski, Pisz, Samolajny, Szczytno.

Program 100 obwodnic to jedna ze sztandarowych obietnic kampanijnych Prawa i Sprawiedliwości. W sobotę, 8 lutego, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłosił założenia programu i listę zaplanowanych inwestycji. W ciągu 10 lat powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 820 km. Będą to trasy o najwyższych parametrach technicznych, dostosowane do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś. Inwestycjom tym będą towarzyszyły urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym oświetlenie spełniające wytyczne prawidłowego oświetlenia przejść dla pieszych.

Jak podaje Ministerstwo Infrastruktury, w programie zostały ujęte zadania na różnym etapie przygotowania. Wybór obwodnic do realizacji odbywał się przy uwzględnieniu stanu prac przygotowawczych, natężenia ruchu, w tym ruchu ciężkiego, stanu bezpieczeństwa ruchu w miejscowościach liczonego poziomem wypadkowości i ofiarami wypadków, poprawy dostępności połączeń z państwami sąsiednimi oraz koniecznością zachowania zrównoważonego rozwoju kraju.

 

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

16 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
wirus

Urokliwe położenie miasta między dwoma wielkimi jeziorami mocno komplikuje rozbudowę tej już istniejącej jakby obwodnicy. Od Wilkas/Niegocina i Pięknej Góry do zbiegu dróg na wys. twierdza/ Pa(o)pówka chyba trudno ….poszaleć drogowcom ( cmentarz, stadion, bloki, koszary)?, a od ul. W. Polskiego na płn., to już zwężka- kicha totalna. Chyba, że droga …dwupoziomowa?

Pasek

Nasza obwodnica to porażka żeby budować 850m.drogi przez taki długi okres to tylko w komunie

m

100 obwodnic za 100 lat 🙂

Ona

Czytając założenia programu obwodnica Giżycka nie spełniała jego założeń. Program obejmował tylko nowo projektowane odcinki, a nasza już taki projekt ma i tylko musi być budowana. Tu nie programów trzeba a $$$$ na przebudowę

Gdzie tu logika

Może mniej polityki a więcej działań. Zwykłego mieszkańca, turystę nie obchodzi co program zakłada. On chce wsiąść w auto i przejechać dobrą drogą. Skoro projekt jest to chyba dobrze? A nie przepraszam, lepiej gdyby projektu nie było to wtedy byśmy się załapali. Polityka w Polsze