Obserwatorzy Frontexu na granicy

0
fot. WMOSG

W placówkach Straży Granicznej w Grzechotkach i Bezledach miała miejsce dwudniowa wizyta delegacji Obserwatorów Praw Podstawowych Agencji Frontex (FROM). Gościom towarzyszyli komendanci placówek i przedstawiciele W-MOSG.

Podczas dwudniowej wizyty (24 i 25 października) gości zapoznano z infrastrukturą drogowych przejść granicznych. Omówiono zadania realizowane przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w ochronie zewnętrznej granicy Unii Europejskiej oraz kontroli ruchu granicznego. Zaprezentowano sprzęt służbowy wykorzystywany w codziennej służbie.

Obserwatorzy Praw Podstawowych Agencji Frontex (FROM) przedstawili zakres swoich uprawnień oraz obowiązków w kwestii monitorowania zgodności działań Frontexu z Europejskimi standardami praw podstawowych. Obserwatorzy mieli okazję porozmawiać zarówno z Przedstawicielami Straży Granicznej jak i z Oficerami Frontexu pełniącymi służbę w wyżej wymienionych placówkach, a także przeprowadzić monitoring działań związanych z odprawą obywateli krajów trzecich na pierwszej linii.

(WMOSG)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze