Obóz edukacyjny ekoterapii w Trokach

0

Gmina Giżycko zrealizowała kolejne działanie miękkie w ramach projektu nr LT-PL-5R-387 „Turystyka zdrowotna ujawniająca naturalne i kulturowe dziedzictwo regionów trockiego i giżyckiego”. Tym razem w dniach 16-18 maja odbył się obóz edukacyjny ekoterapii w Trokach, w którym uczestniczyła młodzież z naszego terenu.

Wspólnie z młodzieżą gimnazjalną z Landwarowa wzięła udział w zajęciach edukacyjnych, poznawczych i kulinarnych. Odwiedziła lokalne alpakarium oraz zagrodę z hodowlą kóz, gdzie próbowała pysznych wyrobów z mleka koziego. Uczestnicy wydarzenia odwiedzili również polskie Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu, gdzie miały okazję wykonać własnoręcznie świeczki z węzy pszczelej oraz degustować wyroby związane z działalnością lokalnej społeczności,  m.in. miody, sery, ciasta, wędliny, chleby.

Trzeciego dnia młodzież uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w Centrum Rzemiosła Tradycyjnego Regionu Trockiego, podczas których szyła materiałowe owieczki oraz piekła tatarskie pierożki z mięsem.

Wyjazd na obóz ekoterapii naszej młodzieży był szansą na zdobycie nowych doświadczeń, poznanie kultury litewskiej oraz na zawarcie nowych znajomości z uczestnikami z Litwy.

(źródło: Urząd Gminy Giżycko)

- R e k l a m a -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze