Obchody Święta Policji w Giżycku

0

Wczoraj w Hotelu Zamek Ryn odbyły się uroczyste obchody Święta Policji, które zostały poprzedzone Mszą Świętą w intencji funkcjonariuszy, pracowników Komendy Powiatowej Policji w Giżycku i ich rodzin. Tego dnia policjanci również pożegnali swojego Kapelana Księdza Konrada Sęka, a później w obecności zaproszonych gości odebrali akta mianowania na wyższe stopnie policyjne. 

Tegoroczne obchody Święta Policji rozpoczęły się o godzinie 9:00 Mszą Świętą w kościele pw. Ducha Świętego Pocieszyciela w Giżycku. Mszę świętą w intencji policjantów, pracowników Policji i ich rodzin odprawił Ksiądz Konrad Sęk, który od ponad dwóch lat jest Duszpasterzem w giżyckiej komendzie i wspiera funkcjonariuszy w ich codziennej służbie jak i w dniach dla nich ważnych i uroczystych takich jak Święto Policji. Msza Święta  była dla zebranych wyjątkowa, ponieważ Ksiądz Konrad Sęk kończy posługę w giżyckim kościele i rozstaje się tym samym z giżyckimi policjantami. Po mszy św. Komendant Powiatowy Policji w Giżycku mł. insp. Przemysław Rawa oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Giżycku kom. Sławomir Ozygała podziękowali księdzu za opiekę duchową nad funkcjonariuszami i pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

Natomiast sama uroczystość wręczenia odznaczeń i aktów mianowania odbyła się w Sali Konferencyjnej Hotelu Zamek w Rynie. Na uroczystości, pośród wielu zaproszonych gości, znaleźli się przedstawiciele samorządowych władz powiatowych, miejskich i gminnych oraz służb mundurowych. Podczas uroczystego apelu I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak wręczył gen. bryg. dr. Jarosławowi Gromadzińskiemu  medal „Za Zasługi dla Policji”. Po odznaczeniu Pana Generała, Komendant Wojewódzki wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Giżycku mł. insp. Przemysławem Rawą, wręczyli policjantom nominacje na wyższe stopnie policyjne. W tym roku awans otrzymało 37 funkcjonariuszy.

Ponadto podczas uroczystości była okazja do wyróżnienia za profesjonalizm i zaangażowanie policjantów w realizację codziennych zadań. Listy gratulacyjne od Wójta Gminy Wydminy Radosława Króla otrzymali policjanci Referatu Ruchu Drogowego: asp. Waldemar Kuncer oraz mł. asp. Mariusz Halicki za zabezpieczenie „Sztafety pokoleń”, która biegła śladami Żołnierzy Wyklętych.

Na zakończenie uroczystości Komendanci oraz zaproszeni goście złożyli podziękowania policjantom za ich zaangażowanie w służbę, która jest odpowiedzialna, trudna i wymagająca dużego poświęcenia ze strony każdego policjanta. Słowa uznania za wyrozumiałość i wsparcie skierowane były także do rodzin policjantów, które wspierają swoich członków rodziny – Policjantów i Policjantki.

Tegoroczne Święto Policji jest bezpośrednio związane z obchodami 99 rocznicy powstania polskiej Policji, które to zostały objęte patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze