fot. GOKiR Wilkasy

Obchodzony 20 października Europejski Dzień Seniora i zbliżający się w połowie listopada Światowy Dzień Seniora to znakomita okazja na zwrócenie uwagi na szeroko pojęte zdrowie ludzi starszych, podniesienie jakości ich życia oraz próby wzmocnienia więzi pokoleniowych, jak i integrowania środowiska seniorów.

Z tej okazji w sali widowiskowej GOKiR Wilkasy odbyła się impreza stawiająca sobie za cel m.in. integrację ludzi starszych, którzy w gminie Giżycko za sprawą działającego prężnie Klubu Seniora znakomicie wypełniają czas wolny pokazując o wiele młodszym od siebie, że tak naprawdę życie zaczyna się w ich wieku.

Spotkanie zaczęły śpiewające i tańczące pod wodzą instruktorki Barbary Somionki jej podopieczne prezentując m.in. wspaniały przebój o pszczółce Mai i piosenkę o paryskich uliczkach.

Część kabaretową wypełniły świetnie zagrane skecze z życia przeciętnej rodziny: o matce i córce, ojcu i synu czy sąsiadkach oraz wywołująca wielkie salwy śmiechu opowieść o górze Tsy w wykonaniu reżyserki tej części Anny Kajpust. Zakończył ją piękny utwór Bułata Okudżawy „Modlitwa” w interpretacji Mirosławy Jury. Aby tradycji stało się zadość obecnych zaproszono do galerii „Pod lipą”, aby mogli skosztować smakowitych ciast.

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć) 

Źródło, fot.: GOKiR Wilkasy 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze