Nowy radiowóz i podsumowanie pracy giżyckich policjantów

1

Komendant Powiatowy Policji w Giżycku mł. insp. Przemysław Rawa w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Tomasza Klimka, władz samorządowych, policjantów i pracowników komendy przedstawił wyniki pracy giżyckiej Policji za 2018 rok. W trakcie odprawy odbyło się również uroczyste przekazanie radiowozu oraz wyróżnienia dla policjantów.

1 lutego br. w sali konferencyjnej Portu Ekomarina w Giżycku odbyła się odprawa roczna, podczas której podsumowano wyniki pracy giżyckiej Policji za 2018 rok.

Komendant Powiatowy Policji w Giżycku mł. insp. Przemysław Rawa rozpoczną naradę, powitał przybyłych gości, wśród których byli: Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Jarosław Babalski, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek, Starosta Powiatu Giżyckiego Mirosław Drzażdzewski, Burmistrz Miasta Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Ryn Jarosław Filipek, Przewodniczący Rady Miasta Ryn Juliusz Brant. W oprawie uczestniczyli także wójtowie gmin, przedstawiciele instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa i współpracujących z giżycką Policją oraz policjanci ze wszystkich komórek organizacyjnych giżyckiej Komendy i pracownicy cywilni z naszej jednostki.

Odprawę rozpoczęto złożeniem meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie insp. Tomaszowi Klimkowi. Po złożonym meldunku nastąpiło uroczyste przekazanie giżyckim policjantom nowego nieoznakowanego radiowozu marki Toyota, sfinansowanego przez budżet państwa. Klucze do nowego radiowozu policjantowi z Wydziału Kryminalnego przekazał Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Jarosław Babalski oraz Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek.

Po uroczystości, policjanci i zaproszeni goście spotkali się na sali konferencyjnej, gdzie Komendant Powiatowy Policji w Giżycku mł. insp. Przemysław Rawa omówił wyniki naszej jednostki za 2018 rok, osiągnięcia w kontekście, określonych przez Komendanta Głównego Policji i Komendanta Wojewódzkiego, mierników do realizacji.

Mł. insp. Przemysław Rawa podsumował, że był to bardzo dobry rok dla giżyckiej Policji, oprócz realizacji zamierzonych celów, policjanci także osiągali swoje własne cele i pierwsze miejsca w czołówce, biorąc udział w zawodach i konkursach policyjnych. Na takie wyróżnienie zasłużył asp. Daniel Romańczyk, który został najlepszym kierownikiem dzielnicowych w Polsce i zajął pierwsze miejsce, sierż. szt. Paweł Pelikan, który został jednym z najlepszym wodniaków w Polsce i zajął drugie miejsce oraz mł. asp. Grzegorz Fiedczak, który został jednym z najlepszych policjantów ruchu drogowego województwa warmińsko-mazurskiego i zajął drugie miejsce. Podziękowania spłynęły dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników za wkład wniesiony w uzyskanie tak dobrych wyników. Podkreślił również, że uzyskanie tych wyników było możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu i dobrej współpracy z innymi instytucjami w procesie zapobiegania przestępstw i wykroczeń.

Na wyróżnienie za dobrą pracę, zagażowanie w realizację zadań i ratowanie ludzkiego życia, także zasłużyli dwaj policjanci Referatu Patrolowo Interwencyjnego sierż. szt. Tomasz Olesik i sierż. Adam Lachowicz, którzy 6 stycznia br bez wahania weszli w ogień ratować ludzkie życie. Podziękowania za odwagę i szybką reakcję policjantom złozył Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek, Burmistrz Miasta i Gminy Ryn Jarosław Filipek oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku kpt. Mateusz Pupek.

Na zakończenie narady głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek, który podziękował samorządowi jak i zaprzyjaźnionym służbom mundurowym za dobrą współpracę z giżycką Policją, a podsumowując pracę i wyniki giżyckich policjantów za 2018 rok skierował słowa podziękowania do Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Przemysława Rawy za dobre kierowanie jednostką, osiągniecie bardzo dobrych wyników i posiadanie w swoich szeregach dobrej i skutecznej kadry oraz zaangażowanie wszystkich funkcjonariuszy w służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Komendant Wojewódzki gratulował także Komendantowi Powiatowemu za odwagę i realizację działalności inwestycyjnych na rzecz giżyckiej jednostki.

Źródło, foto: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
sd

po co pokazywać radiowóz który ma brać udział w akcjach wywiadowczych i operacyjnych?