Nowy dowódca w 41. Batalionie Lekkiej Piechoty w Giżycku

7

12 stycznia 2022 r., na placu apelowym 41 Batalionu Lekkiej Piechoty w Giżycku odbyło się uroczyste przekazanie dowodzenia batalionem. Nowym dowódcą został ppłk Adam Książak.

Wśród obecnych gości nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, dowódców jednostek, przedstawicieli służb mundurowych oraz organizacji współpracujących i wspierających żołnierzy.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku dowódcy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Głównym punktem uroczystego apelu było m.in. wręczenie aktu nadania mianowania.

Zgodnie z ceremoniałem wojskowym proporzec rozpoznawczy został przekazany z rąk por. Szymona Kiżuka w ręce obejmującego dowodzenie ppłk. Adama Książak. Następnie podpisano protokół przekazania i przyjęcia obowiązków dowódcy.

-Mam pełną świadomość ogromu zadań, jakie przede mną stoją. Jest to ogromne wyzwanie. Moi poprzednicy podnieśli wysoko poprzeczkę i wyznaczyli wysokie standardy. Jestem przekonany, że w moich wysiłkach wspierać mnie będą żołnierze, którzy złożyli deklarację gotowości, by nieść pomoc i wspierać lokalną społeczność oraz zapewniać pomoc administracji publicznej w sytuacjach kryzysowych. Od dziś razem tworzymy przyszłość. Cały swój wysiłek poświęcę dla dobra tej jednostki. Mam świadomość trudów tej misji i wagi wyzwania– mówił w swoim wystąpieniu ppłk Adam Książak.

Dowódca 4W-MBOT płk Mirosław Bryś w swoim przemówieniu powiedział:

– Jesteśmy dziś świadkami uroczystości szczególnej, nie tylko dla zdającego i przyjmującego obowiązki dowódcy, ale również dla całego stanu osobowego 41blp. Bycie dowódcą nie jest łatwym zadaniem, ale cieszę się, że to właśnie pułkownik Książak został na to stanowisko wyznaczony. Jest doświadczonym oficerem, który przeszedł całą dowódczą ścieżkę, wszystkie szczeble dowodzenia. Życzę Panu, żeby pod Pana dowództwem dorobek batalionu był pomnażany.

Uroczystość przekazania dowodzenia 41blp zakończyła defilada pododdziałów.

Nowy dowódca batalionu wojskowego wykształcenie zdobył, kończąc Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Obrony Przeciwlotniczej oraz Wyższą Szkołę Humanistyczną na Wydziale Nauk Politycznych Bezpieczeństwa Państwa. Ponadto ukończył Akademię Marynarki Wojennej. Zawodową służbę wojskową rozpoczął w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie.

Od 1997 r. do 2006 r. pełnił służbę w 9. Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej. Od 2006 r. służył w 13. Elbląskim Pułku Przeciwlotniczym. Następnie służył w 15. Pułku Przeciwlotniczym w Gołdapi. Od 2019 r. pełnił również funkcję szefa sztabu w 43blp. Zwolniony z zajmowanego stanowiska służbowego i wyznaczony na stanowisko służbowe dowódcy 41blp w Giżycku. Ponadto w czasie służby odbył wiele kursów doskonalących oraz kwalifikacyjnych.

Anna Tunkiewicz, Specjalista ds. Komunikacji w 41. Batalionie Lekkiej Piechoty w Giżycku 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Obywatel

Kiedyś to było wojsko aż miło popatrzeć na mundur. Poranne alarmy poligony mróz który pięknie kwiaty białe malował na szybach . Teraz nawet śniegu i mrozu brak . …………… Może faktycznie te jakieś dziwne berety. Ale chyba tak musi być.

Elew

Służyłem w tych koszarach jesień 93- wiosna 95, moja jednostka dawno rozwiązana, łza się w oku kręci, ukochane Giżycko budynki koszarowe zadbane, a żołnierzom z 41 Batalionu Lekkiej Piechoty oraz 24 WOG na ul. Nowowiejskiej 20 wszystkiego dobrego. Serdecznie.pozdrawiam mieszkańców oraz żołnierzy Garnizonu Giżycko. Ach to były czasy ….!!!

m.k.

Lekka piechota i w końcu lekki dowódca

Jędrzej

Nie ciekawie wyglądają w beretach i to w tym kolorze.Gdzie normalne czapki wojskowe.