Nowy dowódca w 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej

0

6 maja odbyło się przekazanie obowiązków dowódcy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

W piątek, 6 maja, w obecności Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. bryg. Marka Sokołowskiego, przedstawicieli władz samorządowych, dowódców i komendantów jednostek i instytucji wojskowych oraz służb mundurowych, a także kombatantów i weteranów oraz żołnierzy i pracowników wojska, płk. Jan Rydz przekazał obowiązki dowódcy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej (GBZ). Nowym dowódcą „Zawiszaków” został  płk Jarosław Gromadziński.

Po odczytaniu Decyzji Ministra Obrony Narodowej o zmianie na stanowisku Dowódcy 15 GBZ Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej przybliżył zebranym sylwetkę nowego dowódcy Zawiszaków. Zwracając się do płk Jarosława Gromadzińskiego powiedział – Panie Pułkowniku, posiada Pan bogate doświadczenie, które z pewnością właściwie spożytkuje dla dobra Jednostki, którą przyszło Panu dowodzić. Życzę Panu jeszcze większych osiągnięć w dowodzeniu 15 Giżycką Brygadą Zmechanizowaną– W swoim przemówieniu Generał Sokołowski podziękował także serdecznie płk. Janowi Rydzowi za służbę w 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej. – Dziękuję za profesjonalne dowodzenie największą brygadą 16 Dywizji Zmechanizowanej. Pana doświadczenie i zaangażowanie w służbie zasługują na słowa najwyższego uznania. Działalność Brygady pod Pana dowództwem przyczyniała się do umacniania dobrego imienia 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Za wielki trud włożony w szkolenie żołnierzy, w działalność na poligonowych i przykoszarowych placach ćwiczeń jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Drodzy Zawiszacy. Dowodzenie 15 Giżycką Brygadą Zmechanizowaną było dla mnie ogromnym zaszczytem i honorem. Chciałbym podziękować wszystkim żołnierzom i pracownikom wojska za ofiarną służbę i pracę, za wzorowe wypełnianie obowiązków, za profesjonalizm – powiedział płk Jan Rydz zwracając się po raz ostatni do żołnierzy i pracowników wojska brygady. Pan Pułkownik podziękował również za współpracę przełożonym, władzom samorządowym oraz wszystkim przyjaciołom i sympatykom brygady. Życzył powodzenia nowemu dowódcy 15 GBZ.

Obejmujący obowiązki dowódcy 15 GBZ płk Jarosław Gromadziński przemawiając po raz pierwszy do swoich żołnierzy wyraził ogromną radość z tego, że dane mu będzie dowodzić najlepszą Brygadą w 16 PDZ oraz jedną z najlepszych Brygad w kraju. – Cieszę się tym bardziej, że wywodzę się z 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej i z przyjemnością tu wracam. Dołożę wszelkich starań aby obecny, wysoki poziom wyszkolenia żołnierzy został utrzymany, a ponadto wzbogacony o nowe zdolności – powiedział płk. Jarosław Gromadziński.

Podczas uroczystości zdający obowiązki dowódcy brygady płk Jan Rydz przekazał swemu następcy, płk. Jarosławowi Gromadzińskiemu, sztandar oraz proporzec rozpoznawczy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Obaj oficerowie złożyli również podpisy na protokołach zdania i objęcia obowiązków dowódcy brygady. Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów.

Tekst: por. Edyta Kowalska Foto: mł. chor. Piotr Kamiński

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze