30 września 2020r. Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jerzy Mazur Ordynariusz Diecezji Ełckiej podczas uroczystej Mszy Św. sprawowanej w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Orzyszu ogłosił ustanowienie nowego dekanatu w Diecezji Ełckiej.

Patronem dekanatu z siedzibą w Orzyszu jest św. Jan Paweł II. Dziekanem nowego Dekanatu został mianowany ks. kan. dr hab. Roman Szewczyk, Proboszcz Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Orzyszu.

W skład nowego Dekanatu wchodzą następujące parafie: Matki Bożej Szkaplerznej w Orzyszu, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Orzyszu, , Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Klusach, Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej w Kociołku Szlacheckim, Matki Bożej Królowej Polski w Miłkach, Niepokalanego Serca NMP w Okartowie.

Aktualnie rola dekanatu nie ogranicza się jedynie do zadań administracyjnych, dlatego dekanat obecnie traktowany jest jako zwarta struktura duszpasterska obejmująca część diecezji. Dzięki współpracy dekanalnej możliwe jest sprawniejsze organizowanie np. spowiedzi przedświątecznych w parafiach, przygotowań narzeczonych do przyjęcia sakramentu małżeństwa, lepiej także działają różne formy duszpasterstwa nadzwyczajnego.

Fot. Diecezja Ełcka

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
lokalny malkontent

Widzisz księdza pilnuj dziecka i portfela

J.K

O, nowe miejsca do imprez będą:-)