Nowi policjanci złożyli ślubowanie. Jeden z nich trafi do Giżycka

0

Mają różne pasje, zainteresowania, doświadczenie życiowe, ale łączy ich wspólny cel – zostać policjantem. 13 marca w obecności kierownictwa KWP w Olsztynie, zaproszonych gości oraz swoich najbliższych 21 funkcjonariuszy uroczyście ślubowało.

Tym razem 25 osób zdecydowało się przybrać granatowe barwy i wstąpić w szeregi warmińsko-mazurskiej Policji. Czterech z nich wróciło do służby po przerwie. Słowa przysięgi wypowiedziało 21 funkcjonariuszy – 5 kobiet i 16 mężczyzn.

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”

Przyjęci do służby rozpoczną półroczny kurs podstawowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Podczas szkolenia zostaną przygotowani do wykonywania odpowiedzialnej i trudnej pracy. Funkcjonariusze, pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry dydaktycznej, wzbogacą swoją wiedzę na temat broni palnej, środków przymusu bezpośredniego, nauczą się wszelkich procedur wynikających z obowiązujących przepisów.

Po zakończeniu kursu powrócą do swoich macierzystych jednostek, w których będą zdobywać doświadczenie. Do Oddziału Prewencji Policji KWP w Olsztynie trafią 3 osoby, do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie 5 osób, do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu 2. Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie wzbogaci się o 5 funkcjonariuszy, Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach 4, a w jednostka w Iławie o 2. Do komend powiatowych w Giżycku, Ełku, Lidzbarku Warmińskim oraz Piszu trafi po 1 funkcjonariuszu.

Źródło: KWP Olsztyn

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze