Nowi policjanci złożyli ślubowanie. Będą służyć również w Giżycku

1
fot. KWP Olsztyn

Grono policjantów z Warmii i Mazur zasiliła grupa nowo przyjętych funkcjonariuszy. Przed nimi nowa droga, ścieżka kariery, która może podążyć w jednym z wielu możliwych kierunków. Rozpoczęli ją od uroczystego ślubowania, po którym wyjadą do szkoły Policji na półroczne szkolenie. Po ukończeniu kursu wrócą na Warmię i Mazury, by zgodnie ze słowami roty ślubowania „strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

To pierwsze w 2024 roku ślubowanie nowo przyjętych policjantów na Warmii i Mazurach. We wtorek (9 stycznia) w uroczystej atmosferze, przy obecności swoich bliskich oraz nowych przełożonych i kadry kierowniczej Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, 39 funkcjonariuszy (w tym 13 policjantek) ślubowało „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

Słowa policyjnej przysięgi policjanci powtórzyli za swoim nowym szefem nadinsp. Tomaszem Klimkiem Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie, który powitał ich w szeregach Policji, życząc udanego początku służbowej drogi i pomyślnej kariery w policyjnym mundurze.

Aktualnie służbę na Warmii i Mazurach pełni około 3,5 tys. policjantów. Funkcjonariusze, którzy zasilili ich grono, rozpoczną swoją przygodę w mundurze od półrocznego kursu podstawowego w Szkole Policji w Słupsku. Po jego pozytywnym zakończeniu wrócą do swoich jednostek, by rozpocząć służbę na rzecz bezpieczeństwa nas wszystkich. Zgodnie z wydanymi rozkazami policjanci trafią do Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz komend powiatowych w Bartoszycach, Braniewie, Ełku, Giżycku, Iławie, Kętrzynie, Lidzbarku Warmińskim, Nidzicy, Nowym Mieście Lubawskim, Olecku, Ostródzie i Szczytnie.

(źródło: KWP Olsztyn) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Przejazdem

Nawet moga tez pobawic zycia.Tak m.in bylo k/ Gizycka