W komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odbyła się uroczystość ślubowania nowo przyjętych funkcjonariuszy oraz wręczenie aktów mianowania na pierwszy stopień w korpusie podoficerskim.

W asyście pocztu sztandarowego Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, zaproszonych gości, 12 nowych funkcjonariuszy wypowiedziało słowa przysięgi. Ślubowanie przyjął Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ppłk SG Robert Inglot. Wręczył również 9 funkcjonariuszom akty mianowania na stopień kaprala.

Komendant złożył gratulacje wszystkim osobom ślubującym i mianowanym. Zaznaczył, że każdy funkcjonariusz powinien strzec dobrego imienia służby, honoru i godności.

Już za kilka dni funkcjonariusze, którzy dzisiaj ślubowali, rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie, po którym zostaną skierowani do pełnienia służby w Placówkach Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

W szeregi Straży Granicznej mogą wstąpić kandydaci, którzy przejdą dwuetapową procedurę kwalifikacyjną. Pierwszy etap to formalności związane ze złożeniem dokumentów, zaświadczeń i ich weryfikacją. Później odbywa się wstępna rozmowa kwalifikacyjna, badania psychologiczne i badanie psychofizjologiczne. Drugi etap obejmuje egzamin w ośrodku szkolenia Straży Granicznej, składający się z testu pisemnego z zakresu wiedzy ogólnej, ze znajomości języka obcego, sprawności fizycznej, rozmowy kwalifikacyjnej. Procedura kwalifikacyjna kończy się badaniami lekarskimi określającymi zdolność kandydata do służby.

Przypominamy, że Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej kontynuuje nabór do służby w placówkach pozostających w zasięgu służbowej odpowiedzialności oddziału. W 2018 roku szansę na pracę w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej będzie miało około 50 osób.

WMOSG

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze