Nowe zasady, ale nadal w reżimie sanitarnym. Zmiany od 12 lutego

3

5 lutego premier Mateusz Morawiecki przedstawił podczas konferencji rządu nowe zasady bezpieczeństwa, które będą obowiązywać od 12 lutego (piątek) i harmonogram odmrażania gospodarki.

W połowie lutego otworzymy część miejsc, które do tej pory były niedostępne i tak nastąpi otwarcie hoteli, miejsc noclegowych do 50% obłożenia miejsc noclegowych. Podobnie z kinami i teatrami – do 50% dostępnych miejsc – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

NOWE OBOSTRZENIA – OD 12 LUTEGO DO 26 LUTEGO

  • Wdrożone warunkowo na dwa tygodnie
  • Nadal obowiązuje reżim sanitarny
  1. Hotele  – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte).
  2. Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.
  3. Otwarte baseny. UWAGA! Aquaparki nadal będą nieczynne.
  4. Stoki otwarte.
  5. Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.
  6. Siłownie dalej zamknięte.
  7. Restauracje – tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.

Jak ostrzegał minister zdrowia Adam Niedzielski wszystkie decyzje zostały podjęte warunkowo – Przyszłość jest w naszych rękach i naszej odpowiedzialnej postawie. Jeśli nie będziemy przestrzegać reżimu sanitarnego i „pandemia przyspieszy” minister zdrowia będzie rekomendował krok wstecz, żeby utrzymać pandemię pod kontrolą.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Hehe

Najważniejsze, że kościoły otwarte. Tam sama silna, zdrowa młodzież chodzi, nie ma nadmiaru osób no i najważniejsze, że sufity wysoko.

Marcin

Siłownię i restauracje zamknięte ale stoki ok bo na narty to spoko…. MM dawno nie jeździł aguaparki niech zmienia kod w cidg i będą jak baseny otwarte dobrze ze w biedrze i innych sklepach jest korona ale na półkach

Aga

Basen w Wilkasach jest jako basen czy aquapark?