Giżyccy policjanci otrzymali nowe urządzenie do badania stanu trzeźwości „AlcoBlow”. Posłuży on do eliminowania z dróg pijanych kierowców. Zakupu nowego urządzenia dokonał Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku.

Dzisiaj, 24 kwietnia Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku asp. szt. Jacek Tarnacki odebrał z rąk Dyrektora Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku Ewy Ostrowskiej urządzenie do badania stanu trzeźwości „AlcoBlow”. Urządzenie to zakupione zostało ze środków finansowych Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku w ramach realizacji Ogólnopolskiej Kampanii informacyjno – edukacyjnej pn. „Powstrzymaj Pijanego Kierowcę”.

„AlcoBlow” jest szybkim i prostym w obsłudze bezkontaktowym (pomiar bez ustnika) wskaźnikiem obecności lub nieobecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeśli funkcjonariusz stwierdzi za pomocą „AlcoBlow”, że kierowca jest pod wpływem alkoholu konieczne będzie zbadanie go na innym urządzeniu, które zmierzy ilość alkoholu w jego organizmie i posłuży za dowód w sprawie.

Jeden cykl pomiarowy urządzenia zajmuje około 15 sekund w związku z czym policjant ma możliwość sprawdzenia w krótkim czasie dużej ilości kierujących.

Jest to kolejne urządzenie wykorzystywane przez funkcjonariuszy w walce z tak poważnym zagrożeniem na drogach jak pijani kierujący.

Giżyccy policjanci wspólnie z Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku realizują zadania z zakresu przeciwdziałania alkoholizmowi.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze