Nowa Toyota Hilux trafiła do giżyckich policjantów

7

Nowy nieoznakowany radiowóz trafił do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Zakup Toyoty Hilux był możliwy dzięki wsparciu finansowemu przez samorząd lokalny. Auto kosztowało blisko 169 tysięcy złotych.

17 września na terenie Komendy Powiatowej Policji w Giżycku odbyło się uroczyste przekazanie nowoczesnego samochodu terenowego marki Toyota Hilux. W uroczystym przekazaniu udział wzięli: Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Poseł Wojciech Kossakowski oraz przedstawiciele samorządu lokalnego, którzy wsparli zakup nowego auta: Starosta Powiatu Giżyckiego Mirosław Dariusz Drzażdżewski, Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz oraz Wójt Gminy Giżycko Marek Jasudowicz.

Nowy nabytek to nowoczesny samochód terenowy marki Toyota Hilux wyprodukowany w 2019 roku. Auto wyposażone jest m.in. w automatyczną skrzynię biegów, sygnalizację świetlną i wyciągarkę i zostało zakupione w ramach programu „Sponsoring 2019”. Koszt nowego nieoznakowanego radiowozu wyniósł blisko 169 tysięcy złotych, zakup był możliwy dzięki finansowemu wsparciu lokalnego samorządu, który przeznaczył na zakup 80 tysięcy złotych.

Nieoznakowany radiowóz będzie głównie wykorzystywany do działań w terenie, ma on ułatwić patrolowanie trudno dostępnych obszarów objętych ochroną przyrody w ramach programu „Natura 2000”, eliminowanie przestępstw i wykroczeń takich jak: dewastowanie terenów leśnych, kradzież drewna czy przeciwdziałanie zanieczyszczeniu wód. Pojazd będzie również wykorzystywany w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych prowadzonych przez giżyckich funkcjonariuszy wspólnie z innymi służbami na teremie powiatu.

W uroczystym spotkaniu uczestniczył również Nadleśniczy Nadleśnictwa Borki Tomasz Michał Gałęzia, który także współpracuje z funkcjonariuszami i wspiera giżycką policję. Wspierając działania Policji w obszarze ochrony przyrody i zapobiegania popełnianiu przestępstw i wykroczeń na jej szkodę, Nadleśniczy Tomasz Michał Gałęzia przekazał funkcjonariuszom lornetkę, na zakup której przeznaczył 1500 złotych.

Z nowego radiowozu korzystać będą policjanci wszystkich wydziałów giżyckiej komendy.

Źródło: KPP Giżycko

 

7
Dodaj swój komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Obserwujący
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
jaLolo80trykcześgrass Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
ja
Gość
ja

Nowy nieoznakowany radiowóz z napisem policja na boku to ma sens 🙂

grass
Gość
grass

Dobrze, że mają kawał porządnego auta na zapleczu, w teren nim wjadą bez problemu.

cześ
Gość
cześ

już mieli 2 sorenta i jakoś w teren nie wjeżdżali

tryk
Gość
tryk

A skąd wiesz… takie auta podczas służby sa mocno eksploatowane, a toyoty dobrze znoszą taką eksploatację

XYZ
Gość
XYZ

szacunek temu co dał lornetkę…

Abc
Gość
Abc

Przynajmniej kupił za swoje

Lolo80
Gość
Lolo80

Ale i tak rozwalą