Nowa sala gimnastyczna w SOSW w Giżycku na nowy rok szkolny [ZDJĘCIA]

0
fot. Piotr Tomasz Suchta

Rozpoczął się rok szkolny. Dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku to podwójna radość, ponieważ wraz z rozpoczęciem roku otwarta została nowa sala gimnastyczna. Wszyscy, którzy związani są ze szkołą, długo czekali na ten wielki dzień.

4 września podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Jana Brzechwy w Giżycku odbyło się otwarcie nowej sali gimnastycznej z zapleczem rehabilitacyjnym. Na nowej sali będzie można przeprowadzać zajęcia w pełnym wymiarze, a także doskonalić i rozwijać umiejętności podopiecznych.

Mamy tutaj pełnowymiarowe boisko do siatkówki, są też specjalne trybuny, które wysuwają się, więc jest tutaj naprawdę sporo miejsca, mamy zaplecze rehabilitacyjne ze specjalistyczną salą z lustrami, w których będą się obywały nie tylko zajęcia rehabilitacji, ale także zajęcia tańca i jogi – mówi dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku Justyna Matelak. 

Dotychczas uczniowie na zajęcia wychowania fizycznego musieli chodzić do hali przy Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu. 

W każdą środę, godzina punkt 8:00 bez względu jaka była pogoda, czy to padał deszcze lub śnieg, wychodziliśmy na sale. Pracuję w szkole 13 lat i tak naprawdę nawet nie marzyłam o tym, że będę mogła realizować wychowanie fizyczne w  budynku, który jest tak bardzo dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – dodaje Anna Tunkiewicz, nauczycielka wychowania fizycznego. 

W otwarciu nowej sali gimnastycznej udział wzięli przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, które wspomogły powstanie obiektu. Koszt inwestycji to ponad 5 mln zł, z czego wkład własny samorządu to ponad 2 mln zł. Reszta to rządowe dofinansowanie.

(PTS, fot. Piotr Tomasz Suchta)

(kliknij w zdjęcie, aby powiększyć)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze