Nowa łódź dla giżyckich policjantów

0

W porcie Ekomarina w Giżycku odbyło się uroczyste przekazanie łodzi wartej ponad 270 000 złotych giżyckim policjantom. Została ona zakupiona ze środków Komendy Głównej Policji i współfinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki nowej łodzi policjanci będą mogli jeszcze szybciej podejmować interwencje na rzecz bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą.

Dzisiaj (24.11.2017) w uroczystym przekazaniu łodzi dla giżyckich wodniaków udział wzięli Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek, Komendant Powiatowy Policji w Giżycku mł. insp. Przemysław Rawa, Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Giżycku kom. Sławomir Ozygała, przedstawiciele samorządu lokalnego oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z Policją na rzecz bezpieczeństwa.

Zakup łodzi był możliwy dzięki środkom Komendy Głównej Policji oraz wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowa łódź to model Sportis, wyposażony w silnik zaburtowy o mocy 200 KM, umożliwiający bardzo szybkie dotarcie w miejsce zagrożenia. Jednostka pływająca wyposażona jest m. in. w standardowe wyposażenie ratownicze, w systemy nawigacyjne, które umożliwiają przeczesywanie dna jezior, usprawniając działania poszukiwawcze.

Łódź jest trzecią jednostką pływającą jaką dysponuje giżycka komenda.

KPP Giżycko (ICH/TM)

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze