Pułkownik dypl. dr Jarosław Gromadziński – dowódca 15. Brygady Zmechanizowanej w Giżycku został generałem brygady. Nominację na ten stopień, 29 listopada w Dzień Podchorążego, wręczy mu prezydent Andrzej Duda.

Kilka słów o Płk. dypl. dr Jarosławie Gromadzińskim

Płk dypl. Jarosław Gromadziński (ur. 1971 r.) jest absolwentem WSOWZ we Wrocławiu (1994), Akademii Obrony Narodowej (2002), którą ukończył z pierwszą lokatą. Ukończył również studia podyplomowe w Akademii Marynarki Wojennej (Zarządzanie Kryzysowe) oraz NATO Defense College w Rzymie. Ponadto ukończył wiele kursów doskonalących w NATO School w Oberammergau.  W 2015 roku ukończył Podyplomowe Studia Polityki Obronnej w AON.

Ponadto jest autorem kilkunastu publikacji z obszaru budowy zdolności Sił Zbrojnych do rażenia oraz zarządzania kryzysowego, jak również koncepcji połączonego wsparcia ogniowego Sił Zbrojnych.

Po ukończeniu szkoły służbę wojskową pełnił w jednostkach 16 Dywizji Zmechanizowanej: dowodził batalionem w 14 brygadzie Zmechanizowanej, był dowódcą batalionu i szefem sztabu w 9 Brygadzie Kawalerii Pancernej oraz szefem wydziału operacyjnego w Dowództwie 16 PDZ. Pełnił także służbę w ramach Polskich Kontyngentów Wojskowych w Iraku i w Syrii. Ponadto zajmował stanowisko Szefa Oddziału Analiz i Użycia Wojsk Lądowych w Zarządzie Planowania Operacyjnego – P3. Ostatnio pełnił służbę na stanowisku koordynatora w Zarządzie Planowania Użycia Sił Zbrojnych i Szkolenia Sztabu Generalnego.

6 maja 2016 roku objął obowiązki dowódcy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego.

Foto: 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana/ Piotr Kamiński

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze