Noc Muzeów w Twierdzy Boyen

1

18 maja zapraszamy do Twierdzy Boyen na bezpłatne nocne zwiedzanie naszej XIX-wiecznej fortyfikacji w ramach europejskiej Nocy Muzeów.

Na godzinę 19.00 przewidziane jest oficjalne rozpoczęcie wydarzenia. Po części oficjalnej, grupy zbierają się na dziedzińcu Twierdzy, skąd wraz z przewodnikami rozpoczną zwiedzanie.

Jako dodatkowa atrakcja, o godzinie 20.45 na majdanie Twierdzy rozpocznie się widowisko plenerowe „Płonę dla Ciebie” zorganizowane przez Fundację Teatr IOTA. W prezentacji ujętej płonącą scenografią zobaczymy i usłyszymy:

-ÓSMY DZIEŃ TYGODNIA – młodą formację pop/rock z Warszawy
-występ solowy Katarzyny Waraksy z piosenkami Zbigniewa Waszkielewicza i Mateusza Makowskiego

-„MIŁOŚĆ – trzy dialogi” Zbigniewa Waszkielewicza w wykonaniu aktorów Teatru IOTA z udziałem tancerzy Kętrzyńskiego Teatru Czarno-Białej Strefy Tańca w choreografii Piotra Frąckiewicza z muzyką Fryderyka Chopina.

Grupy z przewodnikami wychodzą z dziedzińca Twierdzy o każdej pełnej godzinie (począwszy od godziny 19.00). Ostatnie wyjście z przewodnikiem zaplanowano na godzinę 23.00.

Współfinansowanie projektu Fundacji Teatr IOTA „Płonę dla ciebie”: Gmina Miejska Giżycko, Powiat Giżycki, Giżyckie Centrum Kultury.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Vortex

Impreza ogólnie fajna – szkoda, że pogoda trochę to popsuła. Było ciekawie aczkolwiek jak się podaje w informacjach, że wymarsze z przewodnikami o pełnych godzinach to się kurka wodna powinno tego pilnować bo potem wychodzi, że pod tym względem „0”organizacji.