Noc Bibliotek w CKZiU Giżycko

0

Odbyła się kolejna edycja Nocy Bibliotek, ogólnopolska akcja promująca czytanie i biblioteki, zorganizowana pod hasłem „Absurd nie czytać”. Biblioteka CKZiU, jako jedna z czterech w Giżycku, przystąpiła do tej inicjatywy.

W dniach 5 – 7 października 2023 r. zaprosiła do swojej siedziby wszystkich użytkowników. Przygotowano wystawę Tylko niebieskie. Zaprezentowano książki z różnych dziedzin, których okładki są koloru niebieskiego, tak jak logo tegorocznej Nocy. Szczególną uwagę poświęcono twórczości Wisławy Szymborskiej.

Dużym zainteresowaniem cieszył się Kącik relaksu. Toczyły się rozgrywki w scrabble, domino, bierki, mistakos i doable. Cierpliwi i spostrzegawczy mierzyli się z 1000-elemntowymi puzzlami. Powodzeniem cieszyły się również kolorowanki antystresowe. W konkursie wiedzy Wiem, bo czytam wzięło udział 65 osób. Odwiedzający otrzymali zakładki i exibrisy przekazane przez organizatorów akcji na pamiątkę udziału w wydarzeniu, a także receptę na czytanie z zaleceniami do stosowania w domu.  

W bibliotece rozmieszczono aforyzmy o czytaniu, w tym autorstwa Wisławy Szymborskiej – „Czytanie książek  to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Mamy nadzieję, że wielu uczestników akcji potwierdza JEJ słowa, bo przecież absurd nie czytać.

CKZIU Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze