Niska temperatura i śnieg przyczyną niebezpiecznych zdarzeń na drogach

1

Na drogi regionu ponownie zawitał śnieg i marznący deszcz, które sprawiły, że warunki drogowe znacznie się pogorszyły i są bardzo zdradliwe. Chociaż jezdnia wydaje się być „czarna” może okazać się bardzo śliska i sprawić, że kierowcy szybko mogą stracić panowanie nad pojazdem.

W Kętrzynie w piątek około godz. 17:30 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na ul. Daszyńskiego doszło do potrącenia pieszej. Na miejscu interwencji policjanci ustalili, że kierująca renault, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła schodzącą z przejścia 79-letnią mieszkankę miasta. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana trafiła do szpitala. Kobieta doznał urazu głowy oraz obu nóg. Przeprowadzone badania stanu trzeźwości zarówno kierującej jak i pieszej wykazało, że były trzeźwe.

Również w piątek – przed godz. 20:00 – oficer dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu drogowym, do którego tym razem doszło na trasie Mrągowo-Kętrzyn około 2 km przed miejscowością Wilkowo. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy wstępnie ustalili, że kierujący fordem mężczyzna na łuku jezdni nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, a następnie wjechał do przydrożnego rowu, gdzie pojazd wywrócił się na dach. Kierowca oraz pasażer nie mogli wydostać się z wnętrza pojazdu. Strażacy za pomocą sprzętu siłowego wydostali mężczyzn.

30-letni kierowca z urazem kręgosłupa został przewieziony przez zespół karetki pogotowia do szpitala w Kętrzynie, natomiast 32-letni pasażer nie doznał żadnych obrażeń. Obaj mężczyźni mieli zapięte pasy bezpieczeństwa. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący był trzeźwy.

Z kolei w sobotę oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów około godz. 11:15 został powiadomiony o zderzeniu dwóch pojazdów na ul. Mickiewicza. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący audi mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i wjechał w tył opla. Kierująca Oplem Corsą kobieta została przewieziona do szpitala z urazem kręgów szyjnych.

dachowałDo groźnego zdarzenia w sobotę doszło także w powiecie oleckim.Tam przed godz. 13:00 na trasie Cichy – Sokółki, funkcjonariusze ruchu drogowego pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący osobowym volkswagenem, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, uderzył w drzewo i dachował. Zarówno kierujący jak i jego pasażerka z ogólnymi obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala w Ełku.

Niesprzyjające warunki drogowe, opady i niska temperatura, a także wysokie mandaty niestety nie odstraszają nietrzeźwych miłośników jednośladów.

W piątek po godz. 20:00 patrol policji zatrzymał pijanego rowerzystę w Orzyszu. 31-letni Rafał B. miał ponad 3 promile alkoholu, gdy jechał swoim pojazdem drogą publiczną.

(TM/ EP/JSz/JS/AB/KN)

KWP OLSZTYN

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Daniel

Do autora tekstu. Ile w końcu miał promili ten cyklista z orzysza. 2 czy 3?