Nietrzeźwy sternik, kolizje i mandaty na wodzie

0

W sezonie letnim policyjni wodniacy regularnie pełnią służbę na wielu akwenach. Szczególnym nadzorem objęte są te miejsca, gdzie ruch mieszkańców i turystów na wodach i obszarach przywodnych jest najintensywniejszy. Tam, gdzie jest to wskazane, służby są pełnione codziennie, a szczególne siły i środki są angażowane w weekendy. Jak pokazują choćby przykłady z ostatniego weekendu (05-07.08.), jest to potrzebne.

Podczas patrolu na jeziorze Tajty w powiecie giżyckim policyjni wodniacy zatrzymali do kontroli skuter wodny, którego sternik płynął z dużą prędkością i nie stosował się do obowiązujących w tym miejscu ograniczeń. Podczas kontroli okazało się, że 37-latek nie posiada uprawnień do sterowania skuterem, a badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem.

Na akwenach nie zabrakło niestety również kolizji i uszkodzeń jednostek pływających.

Zacumowana łódź żaglowa oraz łódź motorowa w wyniku silnego powiewu wiatru splatały się kotwicami. Sternik łodzi motorowej, podczas próby odpłynięcia, uderzył lewą stroną rufy w burtę łodzi żaglowej. Sternik przyznał się do spowodowania kolizji, a podczas kontroli okazało się, że nie posiada uprawnień do sterowania tego typu jednostką. Policjanci na 33-latka nałożyli mandat karny.

Do kolejnego zderzenia łodzi żaglowych doszło na kanale Kula, który łączy jezioro Boczne z jeziorem Jagodne. W momencie, kiedy łodzie przepływały obok siebie, doszło do zderzenia jednostek, w wyniku czego jedna z łodzi uderzyła prawą burtą w betonowe nadbrzeże. Sprawca kolizji otrzymał mandat karny. Sternicy posiadali uprawnienia.

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze