Nietrzeźwy początek majówki

0

Dwóch za kierownicą osobówek, motocyklista, kierujący hulajnogą oraz sternik – pięciu nietrzeźwych zatrzymanych w pierwszych dniach majowego weekendu przez giżyckich policjantów.

W piątek (28 kwietnia) o godz. 21:33 mundurowi na jednej z giżyckich ulic zatrzymali do kontroli młodego mężczyznę, który kierował motocyklem Yamaha. Podczas czynności mundurowi wykonali również badanie na zawartość alkoholu w organizmie. Urządzenie pomiarowe wykazało u 19-latka blisko 1,5 promila. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania motocyklem.

W sobotę (29 kwietnia) o godz. 02:30 również w Giżycku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego hulajnogą elektryczną. 32-latek przebadany na zawartość alkoholu wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali skrajnie nieodpowiedzialnych dwóch kierujących osobówkami, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę. Jeden został zatrzymany o godz. 18:30 w Wydminach, gdzie poruszał się vw passatem bez wymaganych świateł. Jak się okazało, 45-latek nie tylko znajdował się pod działaniem alkoholu – miał ponad 1,5 promila alkoholu, ale również posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Drugi kierujący vw golfem został zatrzymany o godz.21:48 na trasie Kruklanki – Sołdany po tym, jak zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał 1,5 promila.

W niedzielę (30 kwietnia) około godz. 13:50 policjanci z patrolu wodnego dokonali badania stanu trzeźwości sterującego łodzią motorową, który wpływał do Kanału Łuczańskiego w Giżycku pomimo zakazu. 29-latek wydmuchał ponad 0,5 promila alkoholu, ponadto w toku kontroli okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu łodzią.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka grozi mężczyznom kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata wszelkich uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Giżyccy policjanci po raz kolejny przestrzegają przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy o poważnych konsekwencjach karnych, a także o tym, że swoim zachowaniem stwarzamy zagrożenie dla innych.

(KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze