Nietrzeźwy mężczyzna za kierownicą. Miał ponad 1,5 promila

0

Przed sądem odpowie mężczyzna, który wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością i zdecydował się na jazdę „na podwójnym gazie”. Grozi mu kara 2 lata pozbawienia wolności.

Wczoraj (25.06.2020 r.) kilka minut po godzinie 10:00 wydmińscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę skody. Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu, po przeprowadzonym badaniu okazało się, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto 43-latek nie posiadał uprawnień do kierowania.

Zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi 2 lata więzienia oraz wysoka kara finansowa, odpowie również za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień.

Natomiast patrol giżyckiej drogówki około godziny 9:00 dokonując pomiaru prędkości w miejscowości Szczybały Giżyckie zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę vw.

Powodem zatrzymania było przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zbudowanym, na tzw. „pięćdziesiątce” kierująca jechała z prędkością 109 km/h. Policjanci zatrzymali 20-latce prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Kobieta otrzymała również mandat karny w wysokości 400 złotych i 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, dbajmy o siebie i innych.

Źródło: KPP Giżycko

- R e k l a m a -
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze