Nietrzeźwy kierowca wjechał na posesję i zatrzymał się na drzewie

0

Wczoraj, 17 maja giżyccy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu. 

Wczoraj około godziny 15:30 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Giżycko kierowca vw passata wjechał w jedną z posesji i uderzył w drzewo.

Będący na miejscu policjanci drogówki ustalili, że 31-kierowca wspólnie z kolegą przyjechali na plażę, gdzie pili alkohol świętując urodziny jednego z nich. W drodze powrotnej na łuku drogi kierowca vw stracił panowanie nad autem, wjechał na krawężnik, pokonał ogrodzenie posesji i w efekcie zatrzymał się na drzewie.

Badanie stanu trzeźwości 31-latka wykazało, że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, jego kolega wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu. Obu mężczyznom nic się nie stało. Świadkowie relacjonowali, że kierowca jechał z nadmierna prędkością, a w momencie wjechania na posesję byli tam jej mieszkańcy, na szczęście nic im się nie stało.

Drugiego z kierowców zatrzymali policjanci prewencji, kilka minut po północy na terenie Giżycka. 21-letni kierowca audi miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz kierowcy odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Policjanci ponownie apelują o zachowanie rozsądku i nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze