Nietrzeźwy kierowca wiózł dzieci do szkoły

0

Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci z giżyckiej drogówki.

Jako pierwszy do kontroli drogowej został zatrzymany kierowca forda. Kontrola miała miejsce w Miłkach kilka minut po godzinie 7:00. 52 – letni kierowca w tym czasie przewoził dwójkę dzieci i ich opiekuna na zajęcia lekcyjne do Giżycka. Wykonując swoje czynności policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, badanie wykazało że miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Swoje nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczył tym, że dnia poprzedniego hucznie obchodził z Paniami ich święto.

Drugi z kierowców został zatrzymany do kontroli w miejscowości Konopki Wielkie, tuż po godzinie 9:00. Przyczyną kontroli kierowcy renault było przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 23 km/h. Kontrola stanu trzeźwości u tego kierowcy również wykazała, że miał on blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Swoje zachowanie tłumaczył również hucznymi obchodami „Dnia Kobiet”.

Obaj kierowcy będą odpowiadać za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym za jazdę w stanie po użyciu alkoholu, drugiego z kierowców nie ominie także odpowiedzialność za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze