Nietrzeźwy kierowca i zderzenie aut przed przejazdem kolejowym

0

Policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego kierowcy, który prowadził auto mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie oraz pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło bezpośrednio przed przejazdem kolejowym. 

Wczoraj (21.04.2021 r.) policjanci giżyckiej drogówki realizując zadania z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym dokonywali kontroli drogowej w miejscowości Spytkowo gm. Giżycko.

Około godziny 15:00 zatrzymali do kontroli osobową skodę. Podczas realizacji czynności służbowych sprawdzili m.in. stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że 39-letni mieszkaniec Giżycka, kierował autem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca chwilę później stracił prawo jazdy, które zostało zatrzymane przez funkcjonariuszy. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

Natomiast tuż przed godziną 16:00 policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego z udziałem dwóch osobówek. 

Zdarzenie drogowe miało miejsce na krajowej 63, bezpośrednio przed przejazdem kolejowym. Z ustaleń policjantów wynika, że kierująca suzuki zatrzymała się przed opuszczonymi szlabanami na przejeździe kolejowym, w tym momencie nadjeżdżający za nią kierowca saaba nie zachował należytej ostrożności i bezpiecznej odległości od suzuki, w wyniku czego najechał na jego tył.

Uczestnicy tego zdarzenia nie doznali obrażeń, kierowcy byli trzeźwi. Sprawca tej kolizji został ukarany mandatem karnym oraz otrzymał punkty karne.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze