Nietrzeźwy, bez prawa jazdy i z sądowym zakazem jechał przez centrum miasta

0

Giżyccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany do kontroli w centrum miasta. 27-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu, ponadto prowadził pojazd wbrew sądowemu zakazowi.

30 lipca br. kilka minut przed godziną 15:00 w Giżycku na ulicy Mickiewicza policjanci zatrzymali kierującego pojazdem mitsubishi do kontroli drogowej. Przejeżdżający obok auta policjanci, zauważyli dziwne zachowanie kierującego na widok radiowozu.

Ponadto pasażerka pojazdu w trakcie jazdy piła piwo, co wzbudziło jeszcze bardziej podejrzenie funkcjonariuszy, że kierujący może również być również pod wpływem alkoholu.

Przypuszczenia policjantów okazały się być słuszne. Badanie alkomatem wykazało, że 27-latek kierował, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze po sprawdzeniu danych osobowych w policyjnych systemach ustalili, że kierowca stracił już prawo jazdy niespełna rok temu, właśnie za jazdę po alkoholu.

Teraz aroganckim zachowaniem 27 – latka, który za  nic ma bezpieczeństwo i elementarne zasady ruchu drogowego, ponownie zajmie się sąd. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze