Nietrzeźwi za kierownicą, nietrzeźwi za sterami

0

Jazda autem, czy też pływanie łodzią pod wpływem alkoholu stanowi ogromne zagrożenie, nie tylko dla samych kierowców i sterników, ale i dla innych uczestników dróg, czy szlaków żeglownych. Niestety mimo wielu policyjnych apeli o rozwagę i odpowiedzialność są osoby, które ryzykują własne życie i innych. O braku pobłażliwości dla takich zachowań przekonało się czterech kierowców i dwóch sterników. Nietrzeźwym rekordzistą weekendu na drodze był mieszkaniec Giżycka, który miał blisko cztery promile alkoholu w organizmie.

Pierwszy nietrzeźwy kierowca w ręce policji wpadł w miniony piątek, 12 lipca kilka minut po godz: 10:00 w Giżycku na ul. Obwodowej. Jak ustalili policjanci, kierowca Skody jadąc ulicą Obwodową w Giżycku, wykonując manewr wyprzedzania, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do bocznego zderzenia z jadącym z naprzeciwka Mercedesem. W wyniku zderzenia pojazdów nikt nie odniósł obrażeń. Po przeprowadzonym badaniu na zawartość alkoholu, okazało się, że sprawca kolizji ma blisko dwa promile alkoholu.

Tego samego dnia o godz: 10:45 w miejscowości Wyszowate gm. Miłki, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego Nissanem. 47-letni kierowca, mieszkaniec gm. Orzysz kierował pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.

W niedzielę, 14 lipca dzięki obywatelskiej postawie jednego z mieszkańców Rydzewa z ruchu drogowego wyeliminowano kolejnego nietrzeźwego kierującego. 76-letni kierowca, podjechał swoim autem pod sklep. Kiedy wyszedł z auta jednoznacznie było widać, że jest pod wpływem alkoholu. Świadek tej sytuacji zareagował, zabrał kierowcy kluczyki do samochodu i powiadomił policję. Jak się okazało kierowca miał 2,5 promila alkoholu w organizmie, do tego posiadał zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do maja 2021 roku.

Nietrzeźwym rekordzistą za kierownicą okazał się 39-letni mieszkaniec Giżycka. Kierowca do kontroli drogowej został zatrzymany w nocy z 14 na 15 lipca. Po przeprowadzonym badaniu na zawartość alkoholu okazało się, że ma blisko cztery promile alkoholu. Ponadto kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Brakiem odpowiedzialności wykazali się również dwaj sternicy, którzy postanowili wsiąść za ster po alkoholu. Pierwszy ze sterników został zatrzymany w miniony piątek, 12 lipca na jeziorze Ryńskim. 45-letni sternik miał blisko 1,5 alkoholu w organizmie. Nie posiadał przy sobie również wymaganej przy kontroli dokumentacji.

Drugi ze sterników został zatrzymany w niedzielę, 14 lipca na jeziorze Niegocin. Powodem kontroli sternika było naruszenie przepisów holowania. W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze wyczuli od sternika woń alkoholu. 28-letni mężczyzna odmówił badania na zawartość alkoholu. W takim przypadku została pobrana krew do badania.

Zarówno za kierowanie pojazdami po drodze, jak i sterowanie łodzią w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Teraz kierowcy i sternicy odpowiedzą przed sądem. Stracili już swoje uprawnienia.

Źródło: KPP Giżycko 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze