Nietrzeźwi rodzice opiekowali się małymi dziećmi

0

Giżyccy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie Giżycka, gdzie nietrzeźwi rodzice opiekowali się dziećmi w wieku 3 i 7 lat. Dziewczynka i chłopiec zostali przekazani pod opiekę trzeźwych członków rodziny, o całym zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.

Wczoraj (09.05) tuż przed godziną 15:00 dyżurny giżyckiej komendy otrzymał telefoniczną informację o tym, że nietrzeźwi rodzice opiekują się swoimi małoletnimi dziećmi.

Informacja potwierdziła się, w jednym z mieszkań na terenie Giżycka funkcjonariusze zastali trzy osoby dorosłe, które będąc w stanie nietrzeźwości miały pod opieką dzieci w wieku 3 i 7 lat.

Rodzinnemu spotkaniu z pewnością towarzyszył alkohol w większych ilościach, badanie stanu trzeźwości osób wykazało, że mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu, jego partnerka blisko 2 promile alkoholu, a druga z kobiet ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Ponadto podczas interwencji zarówno mężczyzna jak i kobiety byli agresywni, wulgarni i aroganccy wobec policjantów, nietrzeźwy mężczyzna wręcz domagał się i prosił policjantów o to, aby jego 3-letnie dziecko trafiło do izby dziecka, ponieważ „nie jest mu do niczego potrzebne”.

Dzieci trafiły pod opiekę trzeźwych członków rodziny. Niewłaściwą opieką nad małoletnimi i sytuacją rodzinną zajmie się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich w Giżycku.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze