Nietrzeźwi na wodzie

3

Niezależnie czy na drodze gruntowej, czy na szlaku wodnym, nietrzeźwy kierujący zawsze powoduje poważne zagrożenie bezpieczeństwa dla siebie i wszystkich osób wokół. Dlatego tak, jak wobec pijanych kierowców, tak i wobec nietrzeźwych sterników policjanci nie mają taryfy ulgowej. 

W minioną sobotę policyjni wodniacy z Giżycka podczas patrolu na jeziorze Ryńskim zauważyli skuter wodny, którego sternik wykonywał na wodzie niebezpieczne manewry. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli mężczyznę. Sternikiem był 52-letni mieszkaniec Warszawy. W trakcie czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy okazało się, że sternik nie posiada przy sobie dokumentu potwierdzającego jego uprawnienia do pływania skuterem. Ponadto, gdy funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości okazało się, że miał on 0,2 promila alkoholu w organizmie. Jego sprawą zajmie się teraz sąd. Turyście grozi kara aresztu lub grzywna do 5000 złotych.

Kolejny ze sterników został zatrzymany do kontroli na jez. Bocznym. 28–letni mieszkaniec miejscowości Lików w powiecie warszawskim, kierował skuterem w stanie nietrzeźwości. Wynik badania wskazał ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że ten mężczyzna także nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania skuterem. Turyście grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Maciekq

0.2 promila…. uprawnienia na skuter wodny….hahahahahaha….jak czytam takie rzeczy to cieszę się, że nie mieszkam już w Polsce.

wodniak

0,2 promila bo pewnie dopiero się rozkręcał. niestety w Polsce trzeba mieć uprawnienia na wszystko skoro ludzie nie potrafią z tego korzystać. Taki kraj, tacy ludzie.

człowiekzlasu

I masz rację tu nie długo nic nie zrobisz bo za wszystko będzie jakaś kara. Po…..any kraj!!!!!!!!!!!!!!!!!! a te zje…..y wszystkie cieszą się że cały czas jest nakładane nowe prawo oczywiście dla bezpieczeństwa!!!!!!!!!!!