Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu giżyckiego

0

W miniony weekend kolejni nietrzeźwi kierujący zostali zatrzymani na drogach powiatu giżyckiego. 

16 lipca doszło do zatrzymania dwóch nietrzeźwych kierujących. W pierwszym przypadku tuż po godzinie 04:00 policjanci udali się do miejscowości Rydzewo (gmina Miłki), gdzie samochód osobowy miał wjechać w bramę ośrodka wczasowego.

Na miejscu zdarzenia policjanci zastali 31-latka, który znajdował się pod działaniem alkoholu. Mężczyzna przyznał się, że to on kierował rozbitą skodą, oraz, że ktoś proponował mu ucieczkę z miejsca zdarzenia, lecz ten odmówił, bo jak oświadczył, nie miał zamiaru uciekać – przekazują giżyccy mundurowi. 

Mężczyzna przebadany na zawartość alkoholu wydmuchał 1,2 promila.

Drugi z ujawnionych tego dnia nietrzeźwych kierujących wpadł w ręce mundurowych o godzinie 16:41 w Gawlikach Wielkich (gmina Wydminy). Patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego hyundaiem tucson. Podczas czynności mundurowi dokonali badania stanu trzeźwości 44-latka. Wydmuchał ponad 0,5 promila alkoholu.

Dzisiejszej nocy (18.07.) tuż po północy do dyżurnego giżyckiej komendy wpłynęła informacja, że w miejscowości Gawliki Wielkie zgłaszający ujął kobietę, która kierowała vw polo, znajdując się prawdopodobnie pod działaniem alkoholu.

Według świadka kobieta jechała całą szerokością drogi. Mężczyzna zajechał jej drogę i uniemożliwił dalszą jazdę. Policjanci udali się niezwłocznie na miejsce, gdzie dokonali badania stanu trzeźwości 31-latki, które potwierdziło, że miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu – informują funkcjonariusze z KPP Giżycko. 

Kobiecie zatrzymano prawo jazdy.

(źródło: KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze